Zahoďte mop. Je tu trecí robot

Predstavte si ideálnu domácnosť. Nemusíte sa o nič starať, pretože všetko za vás obstarajú roboti. Nehovoríme o žiadnej sci-fi – veď roboti už pomáhajú v domácnostiach nejaký ten piatok nielen s vysávaním, ale napríklad aj s vytieraním podláh. Priekopník v tejto oblasti má meno iRobot Scooba.
Či už to máme v domácnosti nastavené akokoľvek a na čele pravidelného frontálneho útoku na neporiadok stojíte vy, manžel alebo babička, asi sa zhodneme na tom, že upratovania sa úplne vyhnúť nedá. Áno, môžete si zaobstarať pomocníčku alebo pomocníka z mäsa a kostí, ale riskujete, že na výpomoc doručenú priamo z vysokoškolských internátov zareaguje zle manžel, záhradník neprejde zase vám a babičky alebo dedovia v dôchodku zrovna nemusí mať čas.

Pomocnú ruku našťastie v posledných rokoch stále viac podáva odbor, ktorému sa hovorí robotika. Ak budeme konkrétne, starosti s domácim upratovaním zatiaľ robotika úplne vyriešiť nedokáže. Robot za vás neroztřídí a neopere bielizeň, nevyčistí vaňu ani umývadlo a bohužiaľ ani neutire prach. Čo však nie je teraz, môže za pár rokov ľahko byť. Už teraz vám však robot dokáže výrazne uľahčiť s vysávaním a vytieraním.

Vysať a vytrieť

Spojenie robotický vysávač pre väčšinu čitateliek asi nebude nové. Ak vám nejaký robotický vysávač neuľahčuje prácu s vysávaním už teraz, určite sa tomu tak stane v rámci najbližšieho výročia, sviatku, narodenín alebo Vianoc. Z robotického vysávača sa totiž stal v posledných dvoch rokoch nielen v Česku veľmi populárny a praktický darček. Vysávanie však nie je jediná činnosť, ktorú môže domáci robotický maznáčik vo vašej domácnosti zastať.

Roboti totiž dokážu vytierať aj podlahy. Teda aby sme boli presní, nejde o roboty všeobecne, ale jeden konkrétny model menom Scooba. Scoobu priviedla na svet americká spoločnosť iRobot, špecialista na robotiku, ktorý na slovenskom trhu slávi úspechy práve so svojím vysávačom Roomba. Na rozdiel od Roomby však Scooba nemá žiadne prirodzených nepriateľov. Je jediná svojho druhu, a to jednoducho preto, že robotické vytieranie vyžaduje oveľa väčšie znalosti v robotike než vysávanie.

Nie je preto dosť dobre možné, aby si s trochou nadsadenia niekto jeden deň vymyslel, že bude pod svojou existujúcej alebo úplne novou značkou predávať robotický vysávač a druhý deň tento uviedol na trh. Vytieranie totiž vyžaduje skutočne pokročilé znalosti a skúsenosti. iRobot sa rozhodol túto výzvu prijať a vyrobil domáceho robota, ktorý v rámci 4fázového čistiaceho procesu dokáže vašu podlahu zbaviť nečistôt a celú automaticky vytrieť.

Čistá podlaha a žiadne baktérie

Všetky čistiace fázy prebiehajú súbežne a v dokonalej harmónii tak, aby vytieranie trvalo čo najkratšie a bolo zároveň efektívne. V prvej fáze prebieha předvysání, v druhej Scooba aplikuje na podlahu čistiaci roztok, v tretej fáze podlahu čistí a v poslednej štvrtej vysáva do špeciálnej nádobky špinavú vodu. Za Scooba zostáva čistá avšak mierne vlhká podlaha.

iRobot Scooba sa však môže pochváliť aj výrazným antibakteriálnym účinkom, ktorý má na svedomí špeciálny čistiaci roztok Scooba Juice. Tento roztok zahubí v priebehu čistenia až 98% baktérií, pričom nepredstavuje absolútne žiadne riziko pre deti alebo napríklad domáce zvieratá. Vďaka batérii s vysokou kapacitou dokáže Scooba na jedno nabitie vytrieť miestnosť o rozlohe 80 m2. Dobitie batérie trvá cca 4 hodiny.

Spoločnosť Certus Mercatus s.r.o. čiže oficiálny distribútor značky iRobot v Českej republike kladie navyše veľký dôraz na sprievodné služby, takže sa môžete vždy spoľahnúť na to, že doma budete mať pomocníka a nie problémového. Všetky informácie o Scooby nájdete na www.irobot.cz.

Patrik

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *