Sušička zbaví bielizeň chlpov a prachu. Môžete v nej sušiť aj periny

Sušička už dnes nie je žiadny luxus. Usporíte energiu a vďaka novým funkciám sa už nebudete musieť stúpať k žehliacemu doske. Zároveň teda aj ušetríte čas. Pre majiteľov malých bytov teda ideálne riešenie. V zimných mesiacoch je to skutočne výhra.

Sušička zbaví prádlo chlupů a prachu. Můžete v ní sušit i peřiny

Sušička vie výborne odstrániť nepríjemný zápach z cigaretového dymu, Foto: Indesit

Sušička tiež dokáže zbaviť oblečenie nepríjemných pachov, napríklad pri návrate zo zafajčených priestorov. Špeciálnym programom možno bielizeň osviežiť, bez toho aby ste ich museli vyprať. Ideálnym riešením je postaviť sušičku na práčku a využiť tak často hluché miesto. Medzi sušičku a práčku sa vloží medzikus s výsuvnou poličkou a na ňom môžete s bielizňou manipulovať.

Sušičky dokážu vďaka vyspelým technológiám vysušiť bielizeň do optimálnej vlhkosti. Oblečenie zostáva mäkké, jemné a menej pokrčené.

Pri nákupe sušičky si možno zvoliť z niekoľkých modelov a typov. U kondenzačnej sušičky vzniká pri sušení para, ktorá sa premieňa na vodu a odteká do zásobníka. Ten potom stačí len vyliať. Spotrebič s tepelným čerpadlom ochladzuje vzduch z bubna a umožňuje tak sušiť pri 50-55 ° C. Teda o polovicu menej, než u klasických sušičiek.

Na trhu je aj ventilačné sušička, ktorá odvádza vzduch z prístroja von. Treba ale zaistiť odvod vlhkého vzduchu von z miestnosti.

Sušičky Electrolux pomôžu s žehlením

Iron Aid Electrolux je bubnová sušička, vďaka ktorej nemusíte bielizeň žehliť. K vyhladenie pokrčených odevov používa počas cyklu sušenia páru. Po ošetrení parou stačí odevy len ľahko prežehliť alebo ich nemusíte žehliť vôbec.

Za necelú pol hodinu môžete mať až päť vyhladených košieľ. Sušička má program pre jemnejšiu bielizeň a sušiak, ktorý zabráni zdeformovanie vlnenej bielizne alebo obuvi.

 

Bubon z nerezovej ocele s objemom 118 litrov, Foto: AEG

V bubne sušičky sú tri zdvíhacie zariadenia (zvyčajne bývajú dva), ktoré bielizeň našuchoria, Foto: AEG

Sušičky AEG ponúka bubon s veľkosťou 118 litrov

Firma AEG prišla s novou radou sušičiek s perforovaným bubnom ProTex s objemom 118 litrov. V kombinácii s efektívnym prúdením vzduchu sa náplň môže lepšie roztiahnuť a bielizeň nie je príliš pokrčené.

Sušičky triedy A využívajú tepelné čerpadlo, ktoré funguje na opačnom princípe ako chladničky. Uzavretý okruh všetky vyrobené teplo uchová a ďalej využíva.

Iron Aid Electrolux je bubnová sušička, s ktorou nemusíte bielizeň žehliť, Foto: Electrolux

Sušičky Whirlpool majú elegantné línie

Sušička Whirlpool AZB 8680 v dizajnovej rade Carisma nemá oproti starším typom dvierka hranatá, ale naopak sú veľké a guľaté. Vďaka tomu ladí s oblými líniami parné práčky Whirlpool Aquasteam 9701. S ňou tvorí dizajnovú dvojicu.

Vďaka inteligentnej technológii sušička presne určí veľkosť náplne, sleduje teplotu i vlhkosť. Samozrejmosťou je odložený štart či program pre ľahké žehlenie.

Sušičky Miele vypúšťa vodu do umývadla

Patentovaný systém PerfectDry meria priebežne vlhkosť bielizne a stará sa tak o presné sušenie. Všetky kondenzačné sušičky aj sušičky s tepelným čerpadlom sú vybavené integrovaným vývodom kondenzátu s navinutou hadičkou. Vďaka tomu môžete vodu nechať vytekať priamo do umývadla a ušetriť si tak prácu s vyprázdňovaním zásobníka.

Sušičky Miele sú vybavené integrovaným optickým rozhraním, Foto: Miele

Autor: aka

Patrik

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *