Záclony a závesy, praktické i dekoratívne.

Záclony a závesy na oknách sú u nás takmer samozrejmosťou. Proste záclony patrí k oknu, rozptyľujú nám ostré slnečné svetlo, chráni súkromie aj tlmí zvuky z rušnej ulice pod oknami.

A nielen to, záclony môžu vášmu domovu dodať tiež útulnosť, eleganciu, dokonca aj hravosť, pomôžu vám opticky miestnosť upraviť podľa vašich predstáv a farebne doladiť.

Dnes je v obchodoch nepreberné množstvo záclon v rôznom farebnom prevedení, tvaroch aj dizajnoch, stačí si len dobre vybrať.
Pokiaľ sú v miestnosti malé okná, je nutné vyberať záclony, ktoré prepustí čo najviac svetla. Nepoužívajú sa záclony farebné, alebo husto nariasené. Najlepšie vyzerajú krátke, jemne nariasené záclonky, alebo voály, ktoré sa uchytávajú na tyčky pripevnené v polovici okna.

Aj na okná väčších rozmerov je možné použiť voálové záclony. Voál je tkaná látka, ktorá je polopriehľadná, ľahká a vzdušná. Voálové záclony sú vhodné najmä na francúzske okná, ktorá väčšinou plní funkciu vstupu na terasu či balkón.

Záclony a závesy sa dajú nakúpiť aj v internetových obchodoch, napríklad na www.rali.cz, kde vám záclony aj ušijú na mieru.

Patrik

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *