Bazén udrží čistý len piesková filtrácia

Ak si pri kúpaní vo vlastnom bazéne chcete počas sezóny užívať skutočne krištáľovo čistú vodu, musíte ju pravidelne filtrovať. A to nejde bez kvalitnej a výkonnej filtrácie, na ktorú je stopercentné spoľahnutie a prácu urobí za vás.

V súčasnej dobe sú na našom trhu dva druhy filtráciou. Kartušová, ktorá je však podľa odborníkov pre svoj nedostatočný výkon už prežitá. Oveľa kvalitnejšie filtrácia piesková., Ktorá pracuje na prírodnom princípe filtrovania vody cez pieskovú náplň. Jej výkon je dostatočný, preto je k nej možné bez problémov pripojiť ďalšie nevyhnutného príslušenstvo ako je napríklad solárny ohrev vody, bazénový vysávač alebo dávkovač chlóru.

Ale aj medzi pieskovými filtráciami je rozdiel. Čím sa teda máme pri jej výbere riadiť? Dôležitým parametrom je, že počas sezóny by sme mali každý deň nechať celý objem bazénu prefiltrovať. K tomu je však potrebné mať filtračnú jednotku so zodpovedajúcim výkonom. Teda takú, ktorá i pri zapojení všetkého príslušenstva a napríklad aj mierne znečistené pieskovej náplni bude stále schopná filtrovať vodu rýchlosťou 4 m3 / hod. Je pre príklad, takto výkonnú filtráciu potrebujete napríklad aj k jednému z najbežnejších nadzemných bazénov s objemom 9 000 litrov.

Kto plánuje nákup novej filtrácie, mal by si dať pozor predovšetkým na podozrivo lacné filtrácie z Číny, ktoré sa objavili už aj v Českej republike. Sú vyrobené z nekvalitných materiálov a majú tak slabá čerpadlá, že majú nedostatočný výkon a vodu jednoducho nefiltrujú. Takže hoci nesie označenie piesková, tak príslušenstvo ako sú napríklad solárny ohrev a bazénové vysávače, jednoducho nezvládne. Preto je múdre si pre kvalitnú pieskovú filtráciu radšej dôjsť do obchodov, ktoré sa na bazény a bazénovú technológiu špecializujú.

S výkonnou pieskovou filtráciou nielen zaistíte krištáľovo čistú vodu, ale môžete k nej pripojiť aj ďalšie užitočné príslušenstvo ako je napríklad ohrev vody, bazénové vysávače či automatický dávkovač chlóru.
Foto: Azuro

Zdroj rád a fotografií: spoločnosť Mountfield

Patrik

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *