Vytvorte si na svojej záhrade útulné miesto na relax

S príchodom letných mesiacov trávime väčšinu svojho voľného času na záhrade, či na balkóne. Ak bývate v rodinnom dome a máte záhradu, vytvorte si práve na svojej záhrade útulné miesto na relax.

Pohodlné sedenie je základ

Ako prvé riešte práve sedenie. Okrem záhradných hojdačiek, ktoré by na záhradách nesmeli chýbať najmä v letnom období, je potrebné umiestniť na záhradu aj záhradný stôl spolu so sedením. Veľmi praktickým a zároveň štýlovým sedením je záhradná zostava z pravého, resp. umelého ratanu.

Ak ale chcete niečo nadčasové, kvalitné, trváce, odporúčame skôr siahať po drevenej lavici a drevenom stole. Buď si môžete kúpiť pílu z ponuky výkonných pásových píl na drevo a vyrobiť si lavičku sami, alebo si môžete dať vyrobiť záhradnú zostavu z dreva na mieru u dobrého stolára. Počítajte s tým, že bude náročnejšie ich prenášať na iné miesto, preto si vopred premyslite, kde drevenú záhradnú zostavu umiestníte.

Takéto sedenie si zútulnite práve mäkkými podsedákmi na lavice, resp. na stoličky (ak ste sa rozhodli namiesto lavice pre masívne drevené stoličky).

Chráňte sa pred slnkom a dažďom

Ak budete chcieť počas leta v záhrade relaxovať, musíte si zabezpečiť aj kvalitné tienenie. Veľmi praktické sú moderné slnečné plachty, ktoré sa používajú aj na krytie bazénov, alebo bioklimatické pergoly s lamelami, ktoré vás ochránia nielen pred slnkom, ale aj dažďom.

Ak máte sedenie na terase pri dome, môžete si vybrať aj z ponuky markíz.

Nezabúdajte na kosenie trávnika

Aj počas letných dní je potrebné starať sa o trávnik. Zavlažovanie a kosenie je preto dôležité robiť poctivo a pravidelne. V lete sa odporúča zavlažovať menej často, ale o to intenzívnejšie. Kosiť by sa malo tiež pravidelne a šetrne.

Ak máte väčšie trávnaté plochy, či členitý terén, odporúčame kosiť benzínovými kosačkami. Tie sú určené práve pre väčšie trávnaté plochy a členité terény. Majú väčší výkon a zároveň vás nebude obmedzovať žiadny elektrický kábel.

Ak nemáte moc súkromia, skúste si zasadiť rastlinky, ktoré vám vytvoria živý plot, ktorý vám poskytne súkromie. Skúste napríklad klasický krušpán, či nenáročnú fotíniu.

Zdroj obrázka:

Autor: Dirima / Stock.adobe.com

admin

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *