Dámske bicykle sú iné, než pánske. Viete, prečo kúpiť jedno dcére alebo žene?

Je skvelé mať koníčka, ktorý je nám dostupný takmer kedykoľvek, nič nás nestojí, až na počiatočné investície a je možné ho prevádzkovať kdekoľvek máme náladu. Práve takým koníčkom je cyklistika. Aby sa nám jazdilo dobre a s ohľadom na naše telo aj povrchy, po ktorých jazdíme najradšej a najčastejšie, je nutné mať kvalitný bicykel. Veľký vplyv má predovšetkým to, či sme muž alebo žena. Prečo investovať do dámskeho bicykla pre vás samotnú, vašu dcéru, manželku, mamu alebo napríklad neter?

Dámske kolesá majú svoje špecifiká

Pri pohľade na dámske bicykle si nemožno nevšimnúť ich rozdiel vo vzhľade rámu. Avšak rozdielov je viac, než sa na prvý pohľad zdá.

Telo ženy je inak anatomicky tvarované, než to mužské. Tomu sa prispôsobili všetci výrobcovia, ktorí sa zameriavajú na výrobu kvalitných bicyklov. Ponúkajú dámske bicykle, ktoré ženám zaručujú oveľa pohodlnejšiu jazdu v porovnaní s bicyklom pánskym, hoci by bolo najlepšie a najkvalitnejšie.

Dôvody, prečo to tak je, sú zrozumiteľné a jednoduché… Ženy sú spravidla menšie a ľahšie, než muži. Tiež majú dlhšie nohy, širšiu panvu a krátke prsty na rukách. Toto sú najdôležitejšie body, ktoré výrobcovia bicyklov pri návrhoch a výrobe zohľadňujú.

Žena si zaslúži dámsky bicykel

Tak, ako si muži chcú užiť pohodlnú jazdu s možnosťou podať čo najlepší výkon, aj ženy môžu mať tieto očakávania. Okrem toho sa mnohé rady prejdú pokojne s možnosťou pozorovať okolie. Dámske bicykle sa líšia v mnohom. Nejde len o odlišnú veľkosť a tvar rámu. Rám je u dámskych bicyklov kratší s väčším slopingom, čím ženy môžu lepšie dosiahnuť na riadidlá, ktoré sú zároveň kratšie.

U dámskeho bicykla sa stretávame s mäkším sedlom a gripmi, čím sú minimalizované hrozby vzniku otlakov. Zvýšený predstavec dovoľuje, aby bol bicykel ovládaný lepšie a stabilnejšie. Kratšie kľučky pri dámskych bicykloch umožňujú viac natiahnuť nohu pri jazde.

Elektrobicykle pre ženy

Aj elektro bicykle sú vyrábané s rozlíšením pre mužov, ženy alebo deti, preto môžete svojej milej „polovičke“ kúpiť rovno dámsky elektrobicykel, aby lepšie zvládala ťažkosti zložitého terénu. Kde bude chcieť, nechá si motor bicykla pomôcť si, a tam, kde sa jej pôjde dobre, alebo bude chcieť vydať čo najviac energie, pôjde len vďaka svojmu telu.

Pozrite sa na kvalitné dámske bicykle v e-shope Bikero.sk a vyberte si také, ktoré vám bude najviac vyhovovať. S výberom vám radi poradia špecialisti s ohľadom na vaše individuálne priania a požiadavky.

admin

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *