Vyriešte problémy s absenciou kanalizačnej prípojky a s nedostatkom dažďovej vody na polievanie záhrady

Kanalizačná prípojka a kanalizácia nie je stále vo viacerých mestách, či v obciach na Slovensku. Pominulé roky trápili majiteľov záhrad aj dlhodobé suchá, ktoré spôsobovali problémy najmä úrode.

Ak nemáte prípojku na kanalizáciu a dlhodobo vás trápi nedostatok dažďovej vody na polievanie záhrady, máme pre vás riešenia.

Zaobstarajte si septiky

Keď nemáte v obci, či meste, kde žijete, kanalizačnú prípojku a tým pádom nemôžete využívať kanalizáciu, ste závislí od toho, aby ste si zabezpečili žumpu a aj vývoz odpadových vôd sami. Aby ste sa ale vyhli častému vývozu odpadových vôd, zaobstarajte si septiky. Septiky sú vlastne dvojkomorové žumpy, ktoré v rámci svojej konštrukcie prečisťujú odpadové vody a výrazne tak pomáhajú chrániť životné prostredie. Za účelom šetrenia sa v mnohých domácnostiach vypúšťali odpadové vody na záhradu do pôdy, či nebodaj vo vodných tokov. Ani jeden z týchto spôsobov nebol ekologický a okrem toho, že ohrozoval život vo vode, ohrozoval aj kvalitu podzemných vôd.

Septiky by sme mohli prirovnať k bezúdržbových čističkám, čo bude pre vás veľká výhoda. Veľkosť treba prispôsobiť najmä počtu osôb v domácnosti. Nemusíte sa báť samotnej inštalácie, septiky vám dovezú firmy priamo do vopred pripravenej jamy a zapoja vám ich.

V prípade potreby je možné k nim dokúpiť aj prejazdové dosky, či iné príslušenstvo.

Umiestnite si na záhradu nádrže na dažďovú vodu

Nedostatok dažďovej vody vie znepríjemniť život najmä záhradkárom. Či už máte okrasnú záhradu, alebo aj úžitkovú záhradu, kde pestujete rôzne plodiny, voda je pre záhradu veľmi dôležitá. Aby sa nemíňala pitná voda, využíva sa predovšetkým dažďová.

Aby ste nemuseli mať na záhrade rozmiestnené plastové sudy s vodou, v ktorých by sa vám navyše mohli rozmnožiť sinice, využite práve nádrže na dažďovú vodu. Nádrže na dažďovú vodu majú podstatne väčší objem a dokážu tak zabezpečiť úžitkovú dažďovú vodu na dlhšie obdobie. Sú pod zemou a vodu si z nich vyčerpáte pomocou klasického čerpadla.

Nezaberú veľa miesta a dokážu uskladniť veľké množstvo dažďovej vody aj na dlhšie obdobie.

Zdroj obrázka:

Autor:  Bannafarsai_Stock / Shutterstock.com

admin

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *