Nanotechnológia – o čo ide, aké výhody prináša a kde sa dá v bežnom živote využiť?

Nanotechnológia je moderným riešením 21. storočia. Je to označenie pre oblasť vedy a priemyslu, avšak už dávno ju nevyužívame len vo vedeckých laboratóriách. V dnešnej dobe je obsiahnutá vo viacerých prípravkoch, ktoré nám uľahčujú každodenný život.

Nanotechnológia je oblasť, ktorá sa zaoberá jednotlivými látkami a ich vlastnosťami. Ide o komplexnú disciplínu, ktorá je súčasťou odborov, ako napríklad fyzika, chémia, molekulárna biológia a robotika.

Pred niekoľkými rokmi, bol výskum nanotechnológie prenesený do každodennej praxe. Jedným z odvetví je aj chemická nanotechnológia, kde patrí nemecká firma NanoConcept. Zaoberá sa prevažne výrobou prípravkov, ktoré sú zamerané na vývoj aktívnych povrchov.

Efekt lotosového kvetu – čím je výnimočný?

Tajomstvo lotosového kvetu je už niekoľko rokov skúmané tými najšpičkovejšími vedcami. Listy lotosového kvetu zostávali vždy čisté, a to aj napriek nepriaznivým vplyvom z vonkajšieho prostredia. Celé tajomstvo však spočíva v hrboloch, ktoré pokrývajú povrch listov. Chránia ich pred vodou a usadzovaním nečistôt. Udržujú listy neustále čisté a suché, a to aj za nepriaznivého počasia.

Efekt lotosového kvetu môžeme využiť aj v bežnom živote. Je obsiahnutý v nano produktoch, ktoré majú množstvo priaznivých účinkov. Efekt lotosového kvetu sa inak označuje aj ako tzv. samočistiaci efekt. Z tohto vyplýva, že ho môžete využiť v produktoch, ktoré sú určené na impregnáciu textilu, odevu, kože, na ochranu skla, ale aj ako neviditeľné tekuté nano stierače.

Impregnácia textilu a kože – na akom princípe funguje?

Nanotechnológia sa uplatnila aj v impregnovaní textilu a kože. Oproti tradičným metódam, nano impregnácia pracuje na atomárnej úrovni. Tento výnimočný produkt obsahuje efekt lotosového kvetu, ktorý má väčšie samočistiace vlastnosti a účinný odpudzujúci efekt. Impregnácia textilu a kože prináša množstvo výhod.

Materiál zostáva priedušný, nezatuchne a nesplesnivie. Prípravok je bezfarebný, a tiež bez akéhokoľvek nepríjemného zápachu. Zabraňuje vniknutiu vody, škvrnám či mastnotám. Dokonca, jeho použitie je skutočne jednoduché. Postačí vám len handrička a voda. Ide o veľmi ekologický spôsob impregnácie, kedy ušetríte množstvo času a financií

Čistiaca nano hubka – kde ju môžete využiť?

Moderná doba prináša moderné riešenia. Výnimkou nie je ani čistiaca nano hubka, ktorá vám splní všetky upratovacie priania. Môžete ju využiť v domácnosti na čistenie dlažieb, okenných rámov, obkladov a kuchynských spotrebičov, ako napríklad sporák, mikrovlnná rúra a kuchynská linka. Nano hubku môžete použiť aj na umytie bicyklov, motocyklov a nečistôt, zachytených na automobile. Okrem iného, dokonale čistí palubnú dosku, držadlá na dverách a prahy. Odstraňuje nečistoty do hĺbky a poradí si naozaj s čímkoľvek.

admin

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *