Vyberáme rošt do postele

Spolu s matracom často kupujeme aj posteľový rošt. V článku sme sa zamerali, aký rošt sa hodí k matracu z pamäťovej peny alebo aký rošt nie je vhodný pod pružinový matrac.

Najpredávanejšie sú lamelové rošty

Než pôjdete do predajne, alebo na stránky e-shopu, nezabudnite zmerať existujúci rozmer roštu. V prípade, že kupujete rošt do novej postele zmerajte jej vnútorný rozmer. Pre dvojlôžko širšie ako 140 centimetrov je nutné zaobstarať dva rošty. Najpredávanejšie sú lamelové rošty, ktoré sú vyrobené z drevených lamiel. Líšia sa od seba výškou, šírkou a uložením lamiel.

Rošty vyrobené v Českej republike

Z ponuky českého výrobcu matracov a roštov Tropico môžete vyberať z pevných a polohovacích roštov. Ponúka tiež rošty s výklopom, vďaka ktorým získate úložný priestor pod vašou posteľou, a navyše uľahčia upratovanie. Rošty sú vybavené plynokvapalinovými vzperami. Manipulácia je teda ľahká. Na rovnakom princípe vzpier fungujú dvere od kufra automobilov.

mattress

Aký zvoliť rošt?

Pri výbere roštu platí pravidlo, že rošt musíme vyberať ku konkrétnemu typu matraca. Niektoré rošty totiž nie sú vôbec vhodné pre určité typy matracov. Na polohovateľný rošt neumiestňujte pružinové matrace. Na tento typ sa naopak hodí penový matrac, ktorý sa roštu dokonale prispôsobí.

Hlavným prínosom roštov je ich priedušnosť. Matrac sa vetrá, znižuje sa riziko plesní a pomáha s bojom proti roztočom. Matrace sú často vyrobené vetracími mriežkami v poťahu. Ak však tento matrac umiestnite na pevný rošt bez možnosti prúdenia vzduchu, tak tieto vetracie mriežky sú úplne zbytočné, pretože lôžko bez lamelového roštu rovnako nemá možnosť dýchať.

Spite zdravo, veď ráno robí deň.

admin

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *