Pri výbere nábytku do obývačky nejde len o sedacie súpravy

Zariaďovať akýkoľvek interiér je vždy milá povinnosť, hoci i riadna fuška! Zladiť farby, materiály a ešte k tomu aj myslieť prakticky, to si vyžaduje dôkladnú prípravu a veľa, veľa inšpirácie. Potom však už bude ľahké nájsť do novej obývačky vhodnú sedaciu súpravu i zvyšok nábytku.

Útulná obývačka aj bez množstva úložného priestoru

Kedysi boli veľmi moderné veľké obývačkové zostavy, čo sa ťahali cez celú stenu, a rohové sedačky, ktoré šetrili miestom a poskytli aspoň naoko veľa miest na sedenie. A čo súčasnosť? Keď sa pozrieme na moderné obývacie steny, nájdete v nej veľa prírodných prvkov – kamenné obklady, drevený nábytok, ale i drevené obklady na stenách (z paliet alebo laminátovej podlahy). Medzi nábytkom však neobjavíte len najmodernejšie kúsky, ale často aj sekretár z babičkinej izby či starodávne stolčeky. Pri výbere nábytku do obývačky je v prvom rade potrebné myslieť na to, či je nutné, aby sa práve on stal skladiskom našich vecí, alebo bude plniť skôr estetickú funkciu a priestor postriebri štýlom.

Záplava sedacích súprav

Ak chcete doma pohodlne usadiť čo najviac ľudí, najlepším riešením sú trojmiestne sedacie súpravy, prípadne ich kombinácia s dvojmiestnymi sedačkami a kreslami. Veľmi obľúbené sú v súčasnosti i leňošky/divány, ktoré poskytnú miesto až dvom hosťom, ale potešia i tých, čo si radi pri relaxe vyložia nohy. A akú farbu sedacej súpravy voliť? Ak sa držíte trendov, v tomto roku im neprajú studené tóny sivej, zelenej ani modrej. Je ale jasné, že pokiaľ cítite, že vás dané farby neomrzia, kým bude sedačka slúžiť, pokojne si ich dopriať môžete. Milovníci klasiky ocenia biele, pruhované alebo kvetované sedacie súpravy, žlté a ružové sedačky zasa miestnosť príjemne osviežia. Doplnením sedačky o rôzne deky, dekoračné vankúše či kožušiny sa postaráte o pohodlné miesto na oddych.

Čo medzi nábytkom do obývačky nesmie chýbať

Okrem modernej sedacej súpravy hľadajte v štýlovej obývačke pohodlné kreslo, vitrínu na knihy, množstvo malých a praktických odkladacích stolčekov, ktoré možno využiť nielen na odkladanie kávy, ale aj ako stojany na kvetiny, konzolové stolíky (umiestňujú sa za sedačku, pod okno či k nudnej stene) alebo komody. Aj medzi nábytkom v obývačke sa môže nájsť pár výnimočných kúskov, ktoré miestnosti darujú svojskú pečať – kreslo s kvetinovou potlačou, modrá alebo žltá komoda, červený stolík, veľké ozdobné zrkadlo… Toto všetko vytvorí jedinečnú atmosféru v každej obývačke. Vhodným osvetlením a textíliami výsledok ešte viac vylepšíte a každému dokážete, že vo svojej obývačke ste pánom vy.

admin

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *