Luxusný altánok sa stane pýchou vašej záhrady

Od pradávna platí jedno jednoduché pravidlo. Záhradu robí záhradou altánok s posedením. V posledných rokoch sa pochopiteľne výrobné technológie a postupy zlepšili, a preto súčasné altány často slúžia nielen ako miesto na oddych, ale aj architektonický prvok samotného exteriéru. Súčasná ponuka altánov je pomerne široká, čo sa materiálov, tvarov, veľkostí aj štýlov týka. Ak altánok nie je šálka vášho čaju, siahnuť môžete po noblesnej pergole.

Aký je rozdiel medzi pergolou a altánkom?

Hoci altánok a pergola majú jeden hlavný a spoločný cieľ, a to poskytnúť ochranu posedenia pred slnečnými lúčmi, nejedná sa o to isté. Záhradný altánok je samostatne stojaci, takže sa môže nachádzať kdekoľvek na záhrade, pokojne až na jej konci. Spravidla býva vyrobený z dreva, nemá žiadnu kryciu stenu, niekedy ani pevnú podlahu.

Pergola je však niečo iné. Stavia sa priamo pri nehnuteľnosti, teda pozdĺž rodinného domu. V minulosti sa pergoly vyrábali bez plne krytej strechy, lebo boli obopnuté popínavými rastlinami. Od toho sa ale postupne upustilo a pergoly dostali nový dizajn. Vyrobené bývajú z hliníka, a často mávajú aj presklené bočné steny.

Exkluzívne záhradné altány a pergoly

Samotná realizácia altánku či pergoly sa vykonáva v troch hlavných krokoch. Stavbe ako takej predchádza návrh, v rámci ktorého si zvolíte rozloženie a veľkosť prístrešku. Ak si neviete s niečím rady, výrobca vám určite odporučí optimálne riešenie, ktoré bude vyhovovať ako vašim požiadavkám, tak aj exteriéru ako takému. Potom sa pristúpi k výrobe celého stavení. Trebárs taká spoločnosť GAZEBO používa najmodernejšie technológie. A nakoniec je realizácia, ktorá nevyžaduje žiadne zložité úpravy terénu či záhrady.

Doprajte si luxusnú pergolu, respektíve altánok, v ktorom sa vám bude sedieť jedna radosť. Spokojní budete po všetkých stránkach.

admin

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *