Vyberáme matrace pre manželskú posteľ. Čím sa riadiť?

Kúpa postele je (alebo by aspoň mala byť) jednou z najdôležitejších „etáp“ zariaďovania domácnosti. A to aj v prípade, že nemáte problém zaspať obrazne kdekoľvek. V posteli trávime zhruba tretinu našich životov a to zväčša dlhé hodiny vkuse.

Vhodné riešenie pre dvoch odlišných ľudí?

Výber postele a hlavne matraca tak vie výrazným spôsobom ovplyvniť, či budeme, alebo nebudeme mať v budúcnosti zdravotné problémy spojené práve s nevhodným matracom a zlým spánkom. A keď príde reč na manželské postele, výber je ešte dôležitejší.

Zrazu totižto musíte brať do úvahy požiadavky dvoch často odlišných ľudí. Tou odlišnosťou nemyslíme ani tak spánkové preferencie v zmysle obľúbenej polohy pri spaní, či preferovanej tvrdosti matraca aj keď aj tu sa môžu partneri diametrálne líšiť.

Oveľa výraznejšie rozdiely sú zvyčajne v telesnej stavbe a v prípadných zdravotných indikáciách, akými môžu byť problémy s chrbticou, ale aj s nadmerným potením. A to dokonca aj počas zimného obdobia.

Investuje do dvoch samostatných matracov a vaše telo sa vám neskôr poďakuje

Pri kúpe matracov pre manželskú posteľ sú tak najlepšou voľbou dva kvalitné matrace 90 x 200, prípadne užšie ak ste z akýchkoľvek dôvodov zvolili manželskú posteľ užšiu ako 180 cm. Takto si budete môcť obaja vybrať matrac presne podľa vášho gusta a predispozícii, čo zaručí, že ku kvalite vášho spánku bude prispievať v maximálne možnej miere.

Nebude tak záležať na tom, že je medzi vami výrazný váhový rozdiel, jeden z vás preferuje tvrdý matrac a druhý mäkší a obaja preferujete pri spaní odlišné polohy. Obaja budete mať svoj vlastný, dokonalý matrac.

Nevýhodou takéhoto riešenia oproti voľbe jedného veľkého matraca je, že dva matrace sú zvyčajne drahšie ako jeden veľký. Ale je to investícia, ktorá sa vám vráti tým, že sa vám bude skvelo spať a minimalizujete riziko vzniku zdravotných problémov spôsobených nesprávnym matracom.

Zdroj obrázka:

Autor: the stock company / Shutterstock.com

admin

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *