Vinylová podlaha, či drevené parkety? V čom sa odlišujú?

Aký druh podlahy je v súčasnosti najobľúbenejší? Zrejme to budú vinylové podlahy, ktoré už roky nahrádzajú kedysi jednoznačne dominantný laminát. Síce sú vinylové podlahy drahšie, majú však lepšie vlastnosti.

Odolnú vinylovú podlahu môžete použiť takmer všade

V porovnaní s ďalším obľúbeným druhom podlahy, drevenými parketami, sú však vinylové podlahy lacnejšie. Vinyl tak rozhodne nemôžeme radiť medzi drahé podlahy, je stále skôr na strane tých lacnejších aj keď na okraji alebo lepšie povedané, patrí medzi lacnejšie až stredne drahé podlahy, medzi ktorými teda dominuje. Naopak, ak sa niekto rozhodne pre jednoznačne drahšiu podlahu, najčastejšie volí spomínané parkety. Ako však obstoja vo vzájomnom porovnaní?

Ako sme už spomenuli, výhodné vinylové podlahy ter Hürne sú v porovnaní s drevenými parketami lacnejšie. Vinyl sa ľahko čistí, odoláva zafarbeniu a aj povrchovému poškodeniu (ak nezoberiete do ruky nejaký ostrý predmet).

Pri vinylových podlahách máte na výber množstvo povrchových úprav, dekorov a farieb, takže vybrať si rozhodne nie je problém. Čo sa týka životnosti, na ňu vplýva viacero faktorov, dôležité je však vedieť, že pri vinyle nie je veľa možností na čiastočnú rekonštrukciu, či opravu a tak pri opotrebovaní zväčša nasleduje výmena celej podlahy.

Kvalitné drevené parkety vám vydržia večnosť

Nutnosť vymeniť celú podlahu aj pri vážnejšom poškodení jej časti však vôbec nie je problém kvalitných drevených parkiet ter Hürne. Dajú sa opakovane opravovať, sú taktiež odolné (avšak pozor na vlhkosť) a to z nich robí druh podlahy, ktorý môže pri správnej starostlivosti vydržať aj niekoľko generácií.

Vďaka tomu inštalácia drevenej podlahy zvýši hodnotu nehnuteľnosti a aj keď ide o drahšiu investíciu, z dlhodobého hľadiska sa rozhodne oplatí. Nielen pri predaji, ale už len z toho dôvodu, že drevené parkety vydržia dlho a aj náklady na prípadnú opravu časti sú menšie ako výmena celej vinylovej podlahy. A dizajn? Len málo materiálov je atraktívnejších a nadčasovejších ako drevo.

Zdroj obrázka:

Autor: Cinematographer / Shutterstock.com

admin

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *