Ako by mala vyzerať moderná kuchyňa? Nechajte sa inšpirovať

Chystáte sa rekonštruovať kuchyňu a rozmýšľate, ako docieliť, aby vám vydržala dlhé roky? Veď nejde o malú investíciu. Jedna stránka veci je, že musíte vyberať kvalitné materiály, aby boli schopné dlho vydržať.

Čisté línie sú moderné nielen teraz, ale budú takými aj po rokoch 

To, či kuchyňa „vydrží“, však nie je len o kvalite. Aj estetická stránka sa môže „opotrebovať“ a teda po dizajnovej stránke môže kuchyňa niekedy príliš skoro vyzerať staro. Ako ju teda navrhnúť tak, aby bola čo najviac nadčasová? Ak si na to netrúfate, môžete si najať skúseného interiérového architekta, ktorý vám navrhne vašu vysnívanú kuchyňu. Ak sa chcete do toho pustiť osamote, máme pre vás aspoň niekoľko rád.

K nadčasovosti moderných kuchýň prispieva fakt, že im dominujú čisté plochy a línie. Vidieť to najviac na kuchynských linkách, keďže vo veľkom sa používa bezúchytkové otváranie. Týka sa to aj spotrebičov, ktoré sú často integrované.

Sčasti za tento trend môže aj moderné spájanie kuchýň s obývačkami, pri ktorom nechcete, aby vybavenie kuchyne bolo „na očiach“. To si často vyžaduje úložný priestor až po strop a tak je ideálnym riešením kuchyňa na mieru, aby ste dokonale využili priestor, ktorý vám váš byt alebo dom ponúka.

Decentný a pritom moderný dizajn

Okrem toho, že je v moderných kuchyniach všetko „skryté“, absentujú tu akékoľvek extravagantné ozdobné prvky. Takáto striedmosť, či decentnosť prevláda aj pri výbere farieb, keďže moderným kuchyniam dominujú neutrálne farby.

Do krásnych moderných kuchýň patrí aj moderné osvetlenie. To predstavujú bodové svetlá a  nenápadné LED pásy, ktoré vhodným rozmiestneným dokážu po zasvietení vytvoriť pôsobivý vizuálny zážitok a dodať vašej kuchyni moderný až futuristický vzhľad. Stačí počkať, kým sa zotmie.

 

Zdroj obrázka:

Autor: ImageFlow / Shutterstock.com

admin

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *