Uvažujete nad zveľadením vášho domu a pozemku? Čo takto pergola?

Ak máte rodinný dom a rozmýšľate, ako tento rok zveľadiť váš pozemok, čo vám zatiaľ napadlo? Rôzne ozdobné kvetiny, či nebodaj bazén? A čo takto vylepšiť vašu terasu? 

Dážď ani príliš horúce slnko vás už nebudú trápiť

Pýtate sa ako? No predsa pergolou. Moderné pergoly sú hitom posledných rokov! A nielen kvôli tomu, že počas pandémie ľudia menej cestovali a viac času trávili na svojich záhradách. Pergola je skrátka náramne praktickým a aj elegantným doplnkom vašej terasy.

Ak vám totižto niečo v lete bráni tráviť čas na terase, tak to zaručene bude príliš ostré slnko, či nečakané prehánky. A práve pred týmito nežiaducimi vplyvmi vás pergola ochráni. Stačí zatiahnuť strechu, ktorá môže byť buď v podobe sťahovacej plachty, alebo lamiel, ktoré sa naklápajú vo veľkom rozpätí. Spoločnou vlastnosťou je však odtok vody, ktorí jej zabráni, aby prenikala na vašu terasu.

Ideálne posedenia na terase

V čom však takzvané bioklimatické pergoly (čiže tie s lamelovou strechou) vynikajú? Prinášajú vám dodatočné možnosti pri vytváraní ideálnej klímy na vašej terase. Ich naklápaním môžete regulovať úroveň svetla, ktoré na terasu preniká. Nemusíte sa teda pohybovať len v rozmedzí od úplného otvorenia po maximálne zatemnenie.

Miernym pootvorením lamiel môžete na terase vytvoriť prirodzené prúdenie vzduchu, ktoré vám spríjemní aj tie najhorúcejšie letné dni. Lamely sa dajú ovládať diaľkovo, takže nielen o ideálnu klímu, ale aj o pohodlie budete mať postarané.

Čo sa pohodlia týka, mnohé pergoly je možné doplniť ďalším vybavením, ktoré ešte viac spríjemní váš čas strávený na terase. Napríklad integrované LED osvetlenie, aby ste si mohli svoju terasu užívať aj počas teplých letných večerov. Prípadne zabudované Bluetooth reproduktory, ktoré sa skvelo hodia počas posedení s priateľmi.

Zdroj obrázka:

Autor: Dimasik_sh / Shutterstock.com

admin

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *