Nájsť náhradné diely na práčku je rovnako ľahké ako kúpiť novú

Žijeme v dobe, keď je na trhu obrovské množstvo rôznych spotrebičov. Široký výber rôznych značiek a modelov dáva na výber komukoľvek bez ohľadu na to, aké má požiadavky, či rozpočet na kúpu. 

Náhradné diely sú dokonca kompatibilné naprieč značkami

Aj keď to znie ako bezvýhradne skvelá vec, má to aj svoju temnú stránku. A tou je hromadenie veľkého množstva elektroodpadu. Dôvod? Pri poruche spotrebiča (napríklad práčky) namiesto toho, aby sme sa snažili poruchu odstrániť, často volíme ihneď kúpu spotrebiča nového.

A pritom v dobre internetu nie je problém nájsť eshop s kvalitnými náhradnými dielmi Bosch. Pri spomínaných práčkach (a výnimkou nebudú ani iné spotrebiče) dokonca nemusíte mať ani diel presne z vašej značky. Veľa dielov je totižto kompatibilných nielen naprieč viacerými modelmi, ale aj rôznymi výrobcami.

Nekupujte hneď novú práčku

Dobrým príkladom vyššie uvedenej kompatibility je napríklad náhradné ohrievacie teleso Bosch, ktoré môžete použiť aj v práčkach Siemens a rôznych iných. Práve ohrievacie telesá sú aj dobrým príkladom toho, keď k opätovnému správnemu fungovaniu vašej práčky stačí naozaj málo.

A niekedy stačí len málo pracieho prostriedku. Áno, ak vaša práčka nezohrieva vodu, čo vo väčšine prípadov značí problém s ohrievacím telesom, je možné, že teleso „pláva“ v pene a tak nemôže vykonávať svoju funkciu. Predtým, ako skúsite čokoľvek iné, skúste pranie s polovičnou dávkou pracieho prostriedku.

Ak to nepomôže, môžete skúsiť prípravky proti vodnému kameňu. Ten po dlhšej dobe používania práčky dokáže ohrievacie teleso obaliť, čo rovnako znemožňuje, aby zohrievalo vodu. Použitie takéhoto prípravku sa odporúča aj preventívne aspoň každé 3 mesiace. Ak však nezaberie ani toto, ohrievacie teleso bude zrejme pokazené a bude potrebná jeho výmena. Nové ohrievacie teleso však stojí zlomok ceny novej práčky.

 

Zdroj obrázka:

 

Autor: Andrey_Popov / Shutterstock.com

admin

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *