Ideálny materiál na stavbu domu? Drevo má stále čo ponúknuť

Aký je najvhodnejší materiál na stavbu domu? To je otázka, na ktorú by sa odpoveď hľadala len ťažko. Každý z používaných materiálov má svoje výhody. Často je to tak len o osobných preferenciách.

Výstavba domu môže začať vo výrobnej hale. A má to svoje výhody

V súčasnosti naberajú na popularite montované drevostavby. Keď sa povie drevostavba, či drevodom, väčšina ľudí si zrejme predstaví horský zrub. Na mysli však máme panelové prefabrikované montované stavby na báze dreva.

O čo ide? Sú to domy, ktoré sa po skompletizovaní na prvý pohľad ničím nelíšia od domov postavených tradičnejším spôsobom, avšak veľké rozdiely sú v tom ako takýto dom vzniká. Výstavba totižto začína už v hale.

Áno, čítate správne, vo výrobnej hale. Tam sa podľa výrobnej dokumentácie vyrobia zvislé nosné konštrukcie nazývané panely. To, že sa vyrábajú v hale bez vplyvov počasia, umožňuje maximálne presnú výrobu a detailnú kontrolu ešte pred začatím ďalšej fázy výstavby.

Rokmi overený spôsob výstavby

Keď budú panely pripravené, nasleduje ďalšia fáza „vzniku“ moderných drevodomov, ktorou je už samotná výstavba na pozemku. Vďaka tomu, že sú panely predpripravené, trvá montáž hrubej stavby len 2 dni. Takže žiadne nekonečné stavebné práce na vašom pozemku.

Aj keď niektorí stavebníci sa k takýmto stavbám stále stavajú s určitou nedôverou, takéto zmýšľanie je neopodstatnené. V USA a Austrálií tvoria takéto montované stavby 70% z celkovej výstavby. A aj v Európe sa za posledných 30 rokov postavilo množstvo stavieb týmto spôsobom.

Montované drevodomy sú kvalitné, energeticky účinné a udržateľné. Drevo je stále stavebný materiál, ktorý má čo ponúknuť. A nielen, čo sa komfortu bývania týka. Takéto domy sú ultranízko-energetické a tak prispievajú k čistejšej budúcnosti. Sú tak skvelou voľbou, ak chcete myslieť nielen na seba, ale aj na životné prostredie.

 

Zdroj obrázka:

 

Autor: ponsulak / Shutterstock.com

admin

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *