Útulná izba

Nemám rada zimu a studené tóny, a preto som pri rekonštrukcii bytu stavila na prírodné materiály.

Útulný pokoj

Náš projekt

● Potom, čo majiteľka tento byt získala, rozhodla sa pre radikálnu zmenu. A my sme boli pri tom. Všetko, čo zostalo po pôvodnom majiteľovi, muselo preč.
● Bola vymenená Ošarpaná a netesniace okná, stará podlaha strhnutá a nahradená novou. Do podlahy potom bola nainštalovaná zvuková izolácia, došlo aj na nové rozvody elektriny. Pani domu veľmi zaujal návrh našej architektky na kamenný obklad jednej steny. Do priestoru sa vošla aj krbové kachle a netradične zabudovaná knižnica.
● Potom už len zostávalo vymaľovať, nájsť vhodné zariadenie i doplnky a obývacia izba bol hotový.
Žuta farba, stena obložená prírodným kameňom, tapeta s rastlinnými vzormi aj svetlý nábytok prispievajú k pohodovej atmosfére po celý rok. Avšak keď sa naša architektka bola na izbu pozrieť prvýkrát, vyzerala situácia celkom inak …
  
VPRAVO a vľavo od krbu stojí regály. Skladajú sa z dvoch úzkych dosiek vysokých až k stropu a zo šiestich priehradiek. Vrchná a spodná priehradka sú zoskrutkované s bočnicami, ostatné priehradky sú voľne položené na bielo natretých lištách. Regál je upevnený do steny pomocou hmoždiniek a skrutiek.
 
FARBA bola namiešaná v stavebnom centre. Zvyšok farby možno využiť pri eventuálnych neskorších úpravách menších nedostatkov.
MIMORIADNE široké podlahové prvky sú vybavené zámkovým systémom. Dosky by ste mali najmenej deň pred pokládkou uskladniť v miestnosti, aby sa vyrovnala teplota materiálu.

Zdroj: Náš útulný byt

Patrik

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *