Bezbariérové sprchy v úrovni podlahy

Moderné požiadavky na interiérová riešenia sa čoraz viac zameriavajú na maximálnu funkčnosť priestoru. Ani kúpeľne toho nie sú ušetrené, lebo práve tento priestor budete potrebovať využívať po celý svoj život.

Preto sú v súčasnej dobe nielen veľmi populárny, ale naozaj praktické bezbariérové sprchy v úrovni podlahy. Tie ponúkajú nebývalý komfort a zároveň elegantné riešenie odtoku vody.

Úskalia bežných spŕch

Však to iste sami poznáte a spomeniete si, aké nebezpečenstvá skrýva taká sprcha, respektíve klasický sprchovací kút. Lebo ten, aby voda z neho netiekla do celej kúpeľne, je vybavený soklom. A pri vstupe aj výstupe je potrebné ho prekročiť. Sokel však je najčastejšou príčinou zranenia dolných končatín v kúpeľni. Zakopnúť, či šmyknúť sa po ňom je príliš jednoduché.

Vstupovať do mokrej a klzkej vane s oblým dnom je tiež veľmi nebezpečné. A to sme ešte nepamätal na Vás, skôr narodených, pre ktoré sú tieto prekážky mnohokrát takmer neprekonateľné samy o sebe.

Bezbariérová sprcha jednoduché riešenie

Bezbariérová sprcha v úrovni podlahy vyrieši všetky vyššie spomenuté príklady nebezpečenstvo. A iste si sami spomeniete na ďalšie príhody a zranenia, aká sa Vám v kúpeľni prihodila. Bezbariérová sprcha Vám umožní bez akéhokoľvek prekračovanie vstúpiť do sprchovacieho kúta, nič nie je potrebné prekračovať, nie je o čo zavadiť.

Odtok vody je vyriešený dômyselnou Šachtičky uloženú v podlahe. Tá cez sitko zachytáva odtekajúcu vodu a zároveň bráni jej šíreniu do celej kúpeľne. Jediné čo treba zachovať je minimálny spád podlahy 2%, len tak voda bude odtekať. To všetko je ale dômyselne vyriešené systémom Kerďo-LINE dodávaným spoločnosťou Detalon, s.r.o. .

Ohromný úžitok bezbariérové sprchy

Ako už sme povedali v úvode maximálnu funkčnosť priestoru vo Vašej kúpeľni, respektíve sprchovacom kúte, oceníte v každom veku. Za mlada oceníte skvelý luxus za dostupnú cenu moderný vzhľad bez rušivých elementov a zbytočných stavebných prvkov. Vo vyššom veku oceníte predovšetkým praktický aspekt bezbariérové sprchy, kedy sa Vám bude veľmi pohodlne vstupovať, a nebudete sa musieť obávať zranenia. Nehľadiac na ten fakt, že bezbariérové sprchy v úrovni podlahy sú skutočne použiteľné aj pre telesne postihnutých. Len sú vybavené inú ergonómiou.

Patrik

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *