Top tienenie nielen do podkrovnej spálne? To sú zatemňujúce rolety na strešné okná

Podkrovné izby majú v sebe akúsi extra dávku útulnosti. Celkom určite za to „môžu“ aj strešné okná. Tie skrátka majú svoje čaro. V čom sa však neodlišujú od klasických okien je potreba účinného tienenia.

Výber vhodného tienenia je veľmi dôležitý aj pri strešných oknáchMôžeme povedať, že pri strešných oknách je potreba kvalitného tienenia ešte vyššia ako v prípade klasických okien. Dôvod je ten, že cez strešné okná dokáže prenikať do interiéru viac slnečných lúčov.


Dobrou správou je, že podobne ako v prípade klasických okien aj pri tých strešných ponúka súčasný trh viacero možností tienenia. A podobne ako v prípade klasických okien aj pri strešných sú populárne hlavne rôzne druhy praktických roliet na strešné okná.


My sa teraz zameriame na zatemňujúce rolety na strešné okná. Tie sú ideálne hlavne do podkrovných spální, či detských izieb, kde prispievajú k nerušenému spánku. Ale samozrejme, brániť sa ich použitiu nemusíte ani v iných podkrovných miestnostiach.

Prečo si vybrať zatemňujúce rolety na strešné okná? Ako už samotné označenie zatemňujúca roleta na strešné okná napovedá, tento druh roliet umožňuje úplne zatemniť miestnosť, aby do nej z exteriéru neprenikalo žiadne svetlo. Preto sme hovorili, že sa hodia hlavne do podkrovných spální a detských izieb, čiže do miestností, v ktorých sa spáva.


Zatemňujúce rolety na strešné okná sa ovládajú jednoducho jedným pohybom a je možné ich fixovať v akejkoľvek polohe. To umožňuje určitú reguláciu množstva prenikajúceho svetla do miestnosti.


Na výber je viacero farieb látok, takže si zatemňujúce rolety na strešné okná možno v určitej miere prispôsobiť miestnosti. Budú tak nielen funkčným, ale aj vkusným doplnkom interiéru. Výhodou, ktorú oceníte hlavne v lete, je aj to, že zatemňujúce rolety na strešné okná možno montovať spolu so sieťou proti hmyzu.

Zdroj obrázka:

Autor: paul prescott / Shutterstock.com

admin

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *