Elektrické ultrazvukové difúzery. Čo to je a aké majú pozitíva?

Na to, ako sa doma cítite, má veľký vplyv aj ovzdušie v domácnosti. Existuje viacero vecí, ktoré dokážu kvalitu ovzdušia vylepšiť. My sa teraz pozrieme na elektrické ultrazvukové difúzery. Poznáte ich?

Stačí pridať vodu a esenciálny olej podľa vášho výberuAk ste sa ešte s takýmito praktickými aroma difúzermi nestretli, najskôr si ich stručne opíšeme. Ide o malé elektrické zariadenie, ktoré pracuje na princípe vibrácií, ktoré sú ale pre človeka nepostrehnuteľné.


Do difúzera sa pridáva voda a esenciálny olej. Pôsobením spomínaných vibrácií sa následne do vzduchu uvoľňujú mikročiastočky pary. Toľko k „teórií“, ale ak o prospešnosti elektrických ultrazvukových difúzerov nič neviete, zrejme vás zaujíma hlavne to aké sú účinky pôsobenia takéhoto difúzeru a esenciálnych olejov. Poďme si to teda prezradiť.

Aké rôzne pozitíva vám prinesie používanie elektrických ultrazvukových difúzerov?Elektrické difúzery v prvom rade slúžia na prevoňanie miestnosti. Vďaka kvalitným esenciálnym olejom ide o vôňu príjemnú a prirodzenú. Elektrické difúzery zároveň jemným spôsobom zvlhčujú vzduch, čo zlepšuje dýchanie a taktiež redukuje vysušovanie očí a pokožky.


K pozitívnym účinkom elektrických difúzerov patrí aj pohlcovanie nepríjemných pachov a tým pádom aj prečisťovanie vzduchu v domácnosti. V závislosti od použitého esenciálneho oleja môže difúzer slúžiť aj ako odpudzovač hmyzu.


Kvôli ďalším výhodám elektrických difúzerov sa treba pozrieť na spomínané esenciálne oleje. Rôzne druhy takýchto olejov totižto môžu mať rôzne pozitívne účinky na zdravie človeka. Mnohé účinkujú proti plesniam, baktériám a chemikáliám v ovzduší. Elektrický difúzer vám tak môže pomôcť ak vám niečo z toho spôsobuje problémy. Stačí vyskúšať.


Zdroj obrázka:

Autor: Elizaveta Galitckaia / Shutterstock.com

admin

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *