Sú okná z dreva lepšie ako tie z plastu?

Hľadáte kvalitné okná pre vašu novostavbu alebo pri výmene starých okien za nové? Na našom trhu sú veľmi rozšírené plastové okná, ktoré sú lacnejšou možnosťou pre väčšinu ľudí. Do popredia sa ale dostávajú drevené okná, ktoré ponúkajú kvalitu a viaceré vlastnosti, ktoré plastové okná nemajú. Aké to sú a aké máte možnosti pri výbere drevených okien?

Okná z dreva už dnes nie je nič výnimočné pre ľudí, ktorí sa chcú cítiť pohodlne vo svojich domovoch. Zaujímavosťou je práve ich vzhľad, ale aj dôležité mechanicko-fyzikálne vlastnosti, vďaka ktorým budú pre vás skvelým prínosom. Prečo by ste ich teda mali uprednostniť pred plastovými? Ich životnosť je oveľa dlhšia, nakoľko je drevo kvalitný prírodný materiál. Má tepelno-izolačné vlastnosti, ktoré sú porovnateľné s tými u plastov. Prečo budú drevené okná vhodné aj pre vás?

Estetický vzhľad a viaceré výhody

Vzhľad drevených okien je skvostom pre váš domov, prostredie je vďaka prírodnému materiálu harmonizované a vy môžete byť spokojnými so svojou voľbou. Ďalšou výhodou je ich zvukotesnosť, ktorá zaručuje, že sa k vám nedostanú nežiadané zvuky a hluk z vonkajšieho prostredia. Drevené okná si môžete zvoliť podľa hrúbky profil, a čím hrubší je profil tým sú vlastnosti posilnené.

Exotická ponuka

Exotická drevina Meranti z Ázie sa môže stať súčasťou aj vášho domova. Meranti okná sa dnes vyrábajú z rôznych eurohranolov, ktoré sú vrstvovo lepené. Táto drevina je vhodná pre tmavšie odtiene, je skutočne kvalitná a zaručí vám spokojnosť aj pri zachovaní dostupnej ceny.

Drevené eurohranoly zaručujú pevnosť a stabilitu okien. Sú z vrstvených lamiel, ktorú sú na seba lepené. Zabraňuje sa tým krúteniu dreva, ktoré by spôsobilo poškodenie celého okna. Drevené rámy budú prínosom pre váš domov, ktorý to oživí a vy sa tak budete cítiť pohodlne.

admin

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *