Štýlovo zariadené spálne s moderným vybavením

Spálňa patrí k miestnostiam, pri ktorej by sa obzvlášť mal klásť dôraz na výber kvalitného nábytku. Je to miestnosť, kde oddychujeme, relaxujeme a preto by v nej malo byť len to najnutnejšie.

Chcete mať štýlovo zariadenú spálňu s moderným vybavením? Ak áno, pri zariaďovaní sa držte týchto pravidiel.

Ako prvú kupujte manželskú posteľ 

Pri zariaďovaní spálne ako prvú kupujte manželskú posteľ. Vôbec nevadí, ak bude manželská posteľ väčších rozmerov. V štýlovo zariadených spálňach jasne dominujú pevné manželské postele. Čo sa týka materiálového prevedenia, odporúčame skôr kvalitné masívne drevo. Posteľ z masívu má stabilné nohy, podobne ako masívne jedálenské stoly majú stabilné stolové nohy. Masívne postele sú ale drahšie než čalúnené, kovové, či postele z laminátovej drevotriesky. Ich životnosť je ale omnoho väčšia a slúžiť vám bude pri správnom zaobchádzaní aj niekoľko desaťročí.

Vstavané skrine 

Úložný priestor je v spálni veľmi dôležitý a práve preto vám odporúčame do spálne dávať skôr vstavané skrine s praktickejšími výsuvnými vešiakmi a dostatočným množstvom políc na ukladanie sezónneho oblečenia.

Vstavané skrine patria k modernému vybaveniu spální. Vďaka posuvným dverám nezasahujú do miestnosti, no zároveň poskytujú dostatok úložného priestoru.

Stojaca lampa a neutrálne farby 

V štýlovo zariadených spálniach nenájdete nočné stolíky a ak aj áno, sú z rovnakého materiálu a majú rovnaký štýl ako posteľ. V štýlovo zariadených spálniach nájdete modernú stojacu lampu, alebo tienidlo, ktoré vytvára upokojujúcu relaxačnú zónu.

V spálni sa kombinujú maximálne tri farby, a to väčšinou neutrálne, ktoré nenarúšajú priestor a nepôsobia agresívne, čím narúšajú spánok.

Odporúčame vyberať svetlú sivú, bielu, smotanovú, béžovú, či svetlú hnedú. Ak chcete výraznejšie farby, uprednostňujte púdrovú, žltú, či zelenú.

Zdroj obrázka:

Autor: Latkn / Shutterstock.com

admin

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *