Nočná záhrada slnkom zaliata

Záhrada je pre mnohých miestom, kde trávia veľa svojho voľného času. A ak sa jedná o okrasnú záhradu, dbá sa o to, ako vyzerá. A nielen cez deň.

V noci dotvárajú vzhľad záhrady záhradné svietidlá. Či už sa jedná o bodové nasvetlenie určitej časti záhrady, tlmené osvetlenie pre atmosféru alebo osvetlenie chodníkov, najčastejším problémom býva elektrický rozvod. Riešením, ako nezasahovať do trávnika, mať bezpečné a elegantné osvetlenie, môžu byť solárne svietidlá.

Vidieť kam stúpiť

Záhradné solárne osvetlenie London
Záhradné solárne osvetlenie London

V každej záhrade je chodník, ktorý v noci môže byť osvetlený rôznym spôsobom. Jedným z najčastejších riešení sú stĺpiky s lampou. Solárne záhradné svietidlá majú stĺpik s hrotom, ktorý sa jednoducho zapichne do zeme tam, kde sa rozhodneme. Ak chceme zmeniť rozmiestnenie, lebo sa nám napríklad zdá, že niektorá lampa nie je na vhodnom mieste, jednoducho ju zo zeme vytiahneme a zapichneme na iné, vhodnejšie miesto. Keďže solárne svietidlá nepotrebujú prívod elektrickej energie, máme nekonečné množstvo možností, ako si vhodne rozmiestniť, dopĺňať alebo meniť osvetlenie okolo chodníka. Nemusia to byť len stĺpiky, môžeme si vybrať z rôznych tvarov a veľkostí.

Osvetlená voda

Solárna plávajúca guľa Esotec

Bazény a záhradné jazierka sa stávajú stále častejšou súčasťou dnešných záhrad. Nie sú len funkčným doplnkom, ale spĺňajú aj dizajnové hľadisko záhradného celku. Nočné kúpanie pri tlmenom osvetlení, alebo posedenie pri vode s romantickým osvetlením je možné vytvoriť podľa svojich predstáv. Solárne záhradné osvetlenie sa môže využiť aj na takéto účely. Veľkou výhodou, okrem variability, je aj vysoká bezpečnosť. Nepotrebujú elektrické rozvody, a solárna technológia pracuje s bezpečným, veľmi nízkym elektrickým napätím. Netreba sa preto obávať žiadneho náhodného poškodenia, elektrina v tomto prípade neublíži. Naopak, pre vodné plochy sú určené plávajúce solárne lampy, ktoré majú solárny panel zabudovaný, takže celý deň aj noc plávajú po vodnej hladine –  cez deň sa nabíjajú, a v noci svojim svetlom vytvárajú jedinečnú atmosféru.

Posedenie pri svetle

K záhradám patria aj terasy alebo altánky so záhradným posedením. Aj takéto miesta je možné osvetliť pomocou solárneho osvetlenia. Stromy, ploty, konštrukcie môžeme doplniť rôznymi typmi, môžu to byť napríklad solárne dizajnové svietidlá. Závesné svietidlá môžu byť rôznofarebné, v zaujímavých dizajnoch, buď ako samostatné lampy, alebo ako dizajnové svetelné reťaze. Pri posedení oceníte stolové solárne lampy. Ich výber je široký, v rôznych tvaroch a prevedeniach, ktoré doplnia každý záhradný stôl.

Stolová solárna lampa Korfu 1
Stolová solárna lampa Korfu 1

Všetky solárne svietidlá majú spoločné to, že nepotrebujú rozvody elektrickej energie. Sú nezávislé, ich inštalácia je veľmi jednoduchá. Rovnako sú veľmi bezpečné aj pre deti a domáce zvieratá. Je možné ich bez problémov premiestňovať, a tým, že využívajú na svietenie slnečné svetlo, pomáhajú šetriť životné prostredie. Skrášlite si aj vy svoju záhradu pomocou slnka.

admin

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *