Ako si správne vybrať a kúpiť nový nábytok do domácnosti?

Po určitej dobe sme nútení starý nábytok, čo máme v domácnosti, nahradiť novým nábytkom.

Ak práve teraz uvažujete nad tým, že by ste sa pustili do hľadania a následne kúpy nového nábytku, máme pre vás praktické rady, ako si správne vybrať a kúpiť nový nábytok do domácnosti.

 

Vyberte dobrého predajcu nábytku 

 

Na začiatok je veľmi dôležité spraviť si prieskum medzi firmami, ktoré predávajú a vyrábajú nábytok. Odporúčame popýtať sa známych, ktorí si prednedávnom kupovali nábytok, aké majú skúsenosti s konkrétnymi nábytkárstvami. Ak vám aj neporadia konkrétne nábytkárstvo, môžu vám poradiť ktorému sa vyhnúť.

Vyberte si ale skôr nábytkárstvo, ktoré sa nachádza v meste, kde žijete, poprípade v okresnom meste. Čím vzdialenejšie je nábytkárstvo, tým drahšie vás vyjde dovoz nábytku. Teda ak ste z okolia Topoľčian, odporúčame kupovať nábytok v Topoľčanoch.

 

Maximálny možný rozmer 

 

Ak si chcete správne vybrať a kúpiť nábytok, dôležité je vstupovať do predajne len vtedy, keď budete vedieť, aký maximálny možný rozmer nábytku si budete môcť dovoliť. Ak nanovo zariaďujete komplet celé izby, je nutné vedieť rozmery miestnosti. Ak len vymieňate konkrétny nábytok, napríklad jedálenské stoly, je potrebné vedieť aký maximálny možný rozmer jedálenského stola si budete môcť dovoliť. Určite by nebolo príjemné, keby ste až po dovezení nábytku zistili, že vám tam jednoducho nepasuje.

 

Farebné prevedenie nábytku

 

Ak si chcete správne vybrať a kúpiť nový nábytok, dôležité je zladiť aj farebné prevedenie nábytku s ostatným nábytok, resp. podlahami. Nábytok nesmie byť identickej farby akej je podlaha. Nábytok by tak s podlahou splýval a nevynikol by. Odporúčame vám zobrať si vzorku podlahy (ak ju máte doma) do predajne, kde ste si vybrali nábytok. Až po porovnaní vzorky podlahy sa rozhodnite, či nábytok kúpiť, alebo hľadať iný v inej predajni nábytku.

 

Zdroj obrázka:

 

Autor: Monkey Business Images / Shutterstock.com

admin

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *