Rolety pre strešné okná a markízy – efektívna ochrana pred slnkom

Letné mesiace sú u nás extrémne horúce. Posledné roky sme pociťovali extrémne horúčavy aj v jarných mesiacoch. Vzhľadom na to, že prvý letný mesiac tu máme za dva mesiace, je čas prichystať sa na letné horúčavy už teraz. Ak chcete dokonalú ochranu interiéru, terasy, či podkrovných priestorov, odporúčame vám vyberať kvalitnú tieniacu techniku. Na ochranu balkóna, terasy, či podkrovných priestorov odporúčame rolety pre strešné okná a markízy.

 

Rolety pre strešné okná 

 

Ak máte podkrovné priestory, obzvlášť tu musíte dávať pozor na prenikanie slnečných lúčov. Ak chcete úplne zatemnenie, odporúčame vyberať rolety na strešné okná s úplne zatemňujúcimi látkami. Môžete si ale vybrať aj také rolety, ktoré sú z priesvitných jednofarebných látok. Kvalitné rolety pre strešné okná by mali mať hliníkovú konštrukciu, ktorá je trváca a natoľko kvalitná, že vám bude slúžiť nasledujúce roky. Odporúčame vám dať si vyrobiť rolety na strešné okná na mieru. Viacerí výrobcovia vyrábajú okná rôznych rozmerov, preto je potrebné dať si vyrobiť rolety na mieru.

Rolety vám ochránia interiér pred nadmerným prehrievaním a zároveň vám pomôžu zútulniť bývanie v týchto miestnostiach. Mnohé rodiny si zariaďujú v podkroviach obývačky, či dokonca aj spálne. Je preto potrebné, aby obytné priestory pod strechou boli dostatočne chránené pred slnkom.

 

Markízy  

 

Terasové, balkónové – markízy sa delia práve takto. Ak potrebujete kvalitné tienenie terasy, či balkóna, odporúčame odolnejšie markízy, ktorým nevadí silný vietor, silné slnečné žiarenie, ale aj silný letný dážď.

Základom kvalitnej markízy je pevná konštrukcia, odolná látka a spoľahlivý mechanizmus, ktorý umožňuje nastavovanie markízy podľa potreby. Vybrať si môžete z kľukového alebo mechanického ovládania markíz.

 

Zdroj obrázka:

 

Autor: adpePhoto / Shutterstock.com

admin

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *