Rekonštrukcia strechy – kde začať a na koho sa obrátiť

Ak patríte k tým, ktorí sa odhodlali dať svojej starej streche nový šat a obliecť ju do nových a moderných materiálov, nasledujúcich pár riadkov je určených práve pre vás. A keďže vybrať si zo širokej ponuky materiálov a množstva variantov môže byť nielen časovo náročné, ale aj vyčerpávajúce, malé zhrnutie a pár odporúčaní môže prísť celkom vhod.

Podľa čoho vyberať strešnú krytinu?

Výber vhodnej strešnej krytiny je pri rekonštrukcii strechy zásadný. Do úvahy je potrebné brať nielen jej dizajnovú stránku, ale hlavne pri starších domoch je nutné zohľadniť celkový stav stavby, jej statiku, lokalitu, ale tiež výsledný tvar a architektúru novej strechy. Zvolený materiál by mal teda spĺňať celú škálu požiadaviek, no pozornosť je vhodné upriamiť hlavne na jej hmotnosť. Ľahká strešná krytina totiž nepôsobí na stavbu zaťažujúco a otvára oveľa širšie spektrum možností, tak architektonických, ako aj tvarových či farebných.

Víťazom v hmotnostnej kategórii krytín je jednoznačne plechová strešná krytina. Ľahko sa prispôsobí klasickej zástavbe, ale hravo si poradí aj s moderným outfitom domu. Plechy na streche môžu mať tvar škridly, ale tiež tradičných šindľov a s ich starostlivosťou si vôbec nemusíte robiť starosti. Rovnako dôležitým kritériom pri výbere strešnej krytiny by mala byť jej životnosť a vítaná je tiež rýchla a jednoduchá montáž. Pokiaľ ide o výber krytiny na rekonštrukcie starších striech, prím vo výbere materiálov určite hrá plechová strešná krytina.

Plechová strecha, ale od koho?

Ak už padlo rozhodnutie vo výbere materiálu na rekonštrukciu strechy, vynára sa ďalšia otázka: „Ktoré plechy na strechu sú tie naj?“ Aj tu je ponuka pomerne bohatá a môže výber dosť skomplikovať. Väčšina výrobcov ponúka kvalitné strešné krytiny, avšak aj tu sú rozdiely, ktoré môžu byť hlavne v ďalších rokoch rozhodujúce a mať zásadný vplyv na celkovú funkčnosť a životnosť strechy. Je nutné sledovať nielen módne trendy, ale tiež implementáciu nových postupov a technológií pri výrobe.

Rekonštrukcia strechy vôbec nie je jednoduchá záležitosť, vyžaduje si nemalú prípravu a, samozrejme, niečo aj stojí. Práve preto je výber partnera, s ktorým sa do takéhoto projektu púšťate, taký rozhodujúci. A aj keď sa vraví, že rozhodujúca je kvalita, nie meno či značka, v tomto prípade by malo platiť oboje. Dobré meno výrobcu, kvalitné a rokmi overené materiály a referencie spokojných zákazníkov sú zárukou toho, že ste pre vašu novú strechu urobili maximum. Blachotrapez je jednou z možností, voľbou ktorej získate strechu trvácnu, kvalitnú a krásnu. Niekedy skutočne stačí nájsť len toho správneho partnera a veci sa pohnú tým správnym smerom. Užite si stavbu svojej vysnenej strechy a všetky problémy s tým spojené nechajte na tých, pre ktorých sú strechy vášňou a inšpiráciou.

admin

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *