Vieme ako si môžete spríjemniť doma vaše voľné chvíle

Máte tvorivého ducha, vonku prší a vy si neviete vybrať z toľkých možností, ako stráviť svoj voľný čas? Určite by ste už chceli dočítať  vašu knihu alebo dohačkovať dečku pre svoju známu, ale nič z toho sa vám momentálne nechce robiť? Máme pre vás tip. Čo sa tak zamerať na reorganizáciu vašej obývačky či inej miestnosti? Môžete nábytok premiestniť alebo dokonca vymeniť. No jedno ostáva stále otvorené, čo urobiť so stenami v izbe a ako dotvoriť vaše okná?

Vyšantite sa pri výbere tapiet na stenu

Všetci viete, že RETRO obdobie sa stále vracia a dosahuje výborné ohlasy. K RETRO veciam zaraďujeme nábytok, rôzne doplnky ale aj elektroniku. To čo dnes veľmi veľa ľudí obdivuje, je precízna práca výrobcov tapiet na stenu. Poznáme nielen rôzne motívy a farby tapiet ale aj ich štruktúru, či možnosti upevnenia.

Či už ste zástancom jednoduchého štýlu alebo toho výraznejšieho, dnes si predtlačené tapety môžete vyberať aj z pohodlia domova, cez internetové obchody. Pripevniť ich môžete pomocou klinčekov alebo jednoduchou nalepovacou metódou. Keď vás tapeta omrzí, veľmi ľahko ju môžete sňať zo steny. Tapety boli  nielen v minulosti zámkou blahobytu, ale sú nimi aj dnes.

Záclony kedysi a dnes

Predstavte si, že história záclon siaha až do praveku. Ľudia používali do otvorov rôzne zvieracie kože. Pred 6000 rokmi zas v Egypte siahali po jemnejších materiáloch. Anglicko je zas známe tým, že používalo garníž na 1 strane okna v tých chudobnejších rodinách, v tých bohatších zas na oboch stranách okien.

2. polovica 19. storočia priniesla v Anglicku vlnu paličkovanej krajky a záclony vyrobené z tylu. Od 20. storočia až dodnes pomocou osnovných pletacích strojov vznikali rôzne typy záclon so širokým spektrom farieb, materiálov a dĺžok. Aj dnes sa môžete inšpirovať históriou a zariadiť si obývačku či kuchyňu v provensálkom štýle, kde použijete trebárs tie paličkované záclony. Fantázii sa medze nekladú.

redaktor Karel

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *