Kuchyňa spojená s obývačkou? Spoznajte výhody i nevýhody tohto riešenia!

Páči sa vám predstava trávenia väčšiny času s rodinou? Zároveň vás však desí predstava varenia vedľa sedačky a televízie? Spojená multifunkčná miestnosť je odpoveďou na rýchle životné tempo, ktoré žijeme. Niekomu môže vyhovovať, inému nemusí. 

Toto riešenie je trendom, nie je však vhodné pre každého. Má mnoho pozitív, rovnako tak negatív, najmä ak sa na vec pozriete z praktickej stránky. Samozrejme, pri rodinných oslavách je kuchyňa spojená s obývačkou bezpochyby veľkou výhodou, inak je tomu v každodennom živote. Otvorený priestor nemusí byť pre všetky rodiny najlepším riešením. Keď počiatočná eufória spojená s trávením večera pokope ustane, začnú sa objavovať námietky jednotlivých členov rodiny. Za najväčšie negatíva považuje väčšina obyvateľov multifunkčných priestorov najmä tieto: hluk spojený s nakladaním/vykladaním umývačky riadu a zápach, ktorý preniká do obývačky z varenia.

Výhodou sú posuvné dvere

Nie je na škodu naplánovať otvorený priestor, no zároveň myslieť na horšie časy a urobiť to tak, aby kuchyňa šla od obývačky oddeliť pomocou posuvných sklenených dverí. A aké rozdelenie sa dá ešte vymyslieť, keď si pri varení nechcete pripadať ako na pódiu? Keď je miestnosť v tvare klasického obdĺžnika bez priečok a iných prvkov, ktoré by ju opticky delili na jednotlivé zóny, pomôže, keď šikovne rozmiestnite nábytok, čím jednotlivé „zóny“ aspoň čiastočne vymedzíte. Napríklad – sedaciu súpravu otočíte „chrbtom“ ku kuchyni, vizuálne tak oddelíte kuchynskú časť od obývačky.

Ostrovček ako deliaca časť kuchyne a obývačky

Často sa ako predel medzi jednotlivými zónami používa aj stredový ostrovček. Ten je veľmi praktický, poslúži vám aj ako praktická kuchynská linka, získavate vďaka nemu ďalšiu pracovnú plochu a väčšina gazdiniek si ho nemôže vynachváliť. Avšak, počítajte s tým, že uvidíte na ostrovček tiež z obývačky. A pohľad na ostrovček, ktorý je neustále zaprataný riadom a hrncami, nie je nič príjemné. Avšak, keď k nemu z jednej strany pripojíte jedálenský stôl, mohlo by ísť o plynulé spojenie kuchyne s jedálenskou časťou. Ostrovčekom sa relaxačná – obývačková zóna od kuchynskej oddiali, vďaka čomu vám nikto z gauča do hrncov pozerať nebude. 

Pozitíva spojenej kuchyne a obývačky?

Trávite viac času s rodinou. Viete, čomu sa ktorý člen rodiny venuje. Popri varení môžete pozerať obľúbený seriál a môžete sledovať, čo sa v srdci domácnosti deje. je len na vás, či dokážete fungovať v spojenom priestore a odmyslieť si nevýhody s týmto riešením spojené, alebo si riešenie dokážete užiť na sto percent. Zariaďte sa pri navrhovaní domácnosti podľa svojich preferencií a predstáv! 

admin

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *