Pripravte na chladné zimné dni aj na svojej chalupe

Po novom roku k nám prišli silné mrazy a ak žijete na chalupe na dedine, určite veľmi dobre viete, aké je to žiť v takýchto lokalitách najmä, keď sú kruté mrazy a snehová nádielka. Odhadzovanie snehovej pokrývky a neustále vykurovanie interiérových priestorov vás bude sprevádzať týždne, až mesiace, preto je potrebné sa ešte pred sezónou pripraviť na chladné zimné dni.

 

Suché drevo

 

Ak máte na chalupe piecku, poprípade ste investovali do dobrej krbovej vložky, je potrebné mať zásoby kvalitného dreva – tvrdého a aj mäkkého. Drevo by malo byť predovšetkým suché. Ukladajte ho preto na bezpečné vyvýšené miesto do pivnice, kde ho nemôže ohroziť prenikajúca spodná voda v prípade zdvihnutia hladiny podzemných vôd. Mokré drevo by znehodnotilo váš krb, piecku, ale aj kotol, preto si na to dávajte veľký pozor.

 

Drevo si noste v košoch na drevo

 

Drevo vám odporúčame postupne si nosiť v košoch na drevo priamo ku krbu a krbovým kachliam. Koše na drevo vám uľahčia prikladanie. Nemusíte tak behať zakaždým k zásobám dreva, ale si potrebné množstvo dreva prenesiete priamo ku krbu.

Do krbu prikladajte len určité množstvo. Pre váš imunitný systém nie je dobré, aby ste boli v príliš vykúrených priestoroch. Nízke teploty, ale aj príliš vysoké teploty sú pre náš organizmus veľmi zlé.

 

Čistite komín

 

Veľké nepríjemnosti vám môže spôsobiť aj upchatý komín. Riskujete znehodnotenie kotla a zadymenie interiérových priestorov. Odporúčame vám vždy pred zimou čistiť komín od sadzí. Predĺžite tak životnosť vášho vykurovacieho zariadenia a čo je hlavné, neohrozíte svoje zdravie.

 

Pripravte sa na zimné dni na svojej chalupe v predstihu. Kúpte si pred sezónou frézu, ktorá vám uľahčí odhŕňanie snehu a nezabúdajte predovšetkým na veľké zásoby dreva a uhlia. Novým obľúbeným spôsobom kúrenia je kúrenie peletami.

admin

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *