Odhlučnite si byt a hneď sa vám bude lepšie bývať

Poznáte to. Keď prídete domov z práce a chcete si oddýchnuť, zrazu váš sused nad vami začne vŕtať, búchať, dupať a vy tak ani doma nemáte pokoj. S takýmito situáciami sa stretávajú najmä ľudia žijúci v starých panelákoch, no ani tí žijúci v nových nemajú pokoj. V nových panelákoch sú príčinou presklené plochy. V starých tenké konštrukcie, ktoré umožňujú šírenie zvuku.

Odhlučnite si byt a hneď sa vám bude lepšie bývať.

 

Nájdite si šikovnú firmu

 

Do odhlučnenia domácnosti sa nepúšťajte sami. Ak nemáte skúsenosti s touto činnosťou, pravdepodobne nebudete vedieť vybrať vhodný odhlučňovací materiál (dosky) a namiesto odhlučnenia si zbytočne znehodnotíte steny. Odporúčame vám vyhľadať si profesionálov z firmy, ktoré sa zaberajú odhlučnením bytov. Ak ste z Bratislavy, na internete si vyhľadajte firmy, ktoré sa špecializujú na odhlučnenie bytov v Bratislave. Ak máte problémy s hlukom, dokážu vám pomôcť a poradia vám, čo je potrebné odhlučniť, aby ste sa vo svojej domácnosti cítili lepšie. Firmy by sa mali špecializovať nielen na odhlučnenie, ale aj na zvukovú izoláciu, akustiku a meranie hluku. Jedine tak budete vedieť, že ste si vybrali profesionálov v danom odbore.

 

Kročajová izolácia

 

Kročajová izolácia vám pomôže zlepšiť susedské vzťahy. Absencia zvukovej izolácie podlahy môže spôsobiť zbytočné naťahovačky medzi vami a susedmi žijúcimi pod vami. Pre neznalých, kročajová izolácia je izolácia podlahy. Kročajová izolácia musí spĺňať tieto podmienky: musí mať vysoký výkon odhlučnenia, musí mať malú hrúbku (účinnosť nezávisí od hrúbky, ale od dynamickej tuhosti), musí mať nízku dynamickú tuhosť, musí mať nízku hmotnosť a manipulácia s ňou by nemala byť náročná.

Investujte do kročajovej izolácie a uvidíte, že vaši susedia nebudú hromžiť kvôli dupotu a hlasnej chôdzi.

 

Odhlučnenie podlahy a stien vám zvýši úroveň bývania a zlepší susedské vzťahy, preto už pri prvej rekonštrukcii pouvažujte aj nad týmito rekonštrukciami.

 

admin

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *