Prikrývky na posteľ – aké sú možnosti?

V súčasnej dobe sa už nenosí upratovať periny do nevzhľadných skríň. Módne je ladiť spálňu od postele po okná do podobných odtieňov k maľbe a kobercom. Design je tvorený ako celok.

Pokiaľ sa jedná o design prehozov, môžeme prehozy deliť na tieto skupiny:
* Prikrývky na mieru
* Detské prikrývky
* Klasické prehozy
* Prehozy luxusné (sety)

Prikrývky na mieru sa šijú z dekoračných látok a ich nesporná výhoda je v neobmedzenom tvare (veľkosti) a počtu doplnkov – vankúšikov, valcov atp. Dekoračné látka je väčšinou zhodná s dekoráciou okien a taký prehoz potom veľmi ladí v interiéri spálne.

Detské prehozy sú momentálne novinkou na trhu, ktorá je vyrobená s klasického detského obliečky, ktoré má výplň a prešitie.

Klasické prehozy sú tie, ktoré sú už z výroby sériovo našité, predávajú sa len ako samostatné prehozy bez doplnkov a ich cena len o niečo málo presahuje 20 Euro.

Luxusné sety majú úplne odlišnú funkciu, ako predtým uvedený tovar. Ide totiž o dominantný prvok interiéru, ktorý ako materiálom, tak designom a doplnkami upúta všetku pozornosť pri vstupe do spálne na seba. Luxusné prehozy sa dovážajú ako sety od spoločnosti TAC.

Prikrývky sú najčastejšie používané v hotelových izbách, ale v stále rastúcej miere si nachádzajú mnoho zákazníkov pre domáce využitie. Spálne už totiž dávno nepatrí medzi neverejné priestory a v mnohých prípadoch sú byty návštevám plne otvorené.

Autor článku: jednateľ Styltex

Článok bol prevzatý z internetového časopisu www.zaclona.cz.

Patrik

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *