Poistite sa vďaka dobrým dverám

Bezpečnosť spôsobuje majiteľom domov denné starosti. Vlámania sú problémom mnohých domácností, a ak sa chcete tejto nepríjemnej situácii vyhnúť, zabezpečte svoje obydlie. Aký je ten najlepší typ? Nepochybne ste už nainštalovali dobrý poplašný systém a možno máte spoľahlivého strážneho psa.

Zabezpečte si vchod

Štatistiky dokazujú, že väčšina zlodejov sa do domu dostane cez predné alebo zadné vstupy. To znamená, že si tieto časti veľmi dobre prekontrolujte. Pokiaľ ste si nie istý radšej si kúpte nové dvere, ktoré vás uistia v tom, že ste pre to urobili maximum. Materiálové zloženie by bolo optimálne z masívneho dreva, alebo pevného plastu. Duté výplne sú možno lacnou variantou, no v prípade vlámania vás to môže stáť oveľa viac, ako samotný produkt.

Dobre zamknite

Pre zaistenie maximálnej bezpečnosti sa odporúča použiť výrobky bez priehľadných častí. Okenné výplne v dverách môžu byť príčinou ľahšieho vniknutia do domu. Spomínali sme, že je potrebné zaistiť všetky vchody. To znamená, že sa oplatí aj investícia do garážových brán. Vložiť financie do dobrého zámku je podobne rozumná činnosť. Niekedy jeden nestačí a už samotná západka by mala byť tiež s vysokokvalitného materiálu. V prípade nových dverí táto povinnosť odpadá, no staršie prvky si občas zaslúžia prekontrolovať jednotlivé časti, ako sú napríklad  závesy.

Uchránite vzácne veci

Najlepšie asi urobíte, keď začnete od bránky. Dnes musíte byť naozaj obozretní a nenechať nič na náhodu. Ochránite tak aj vonkajšie časti okolo domu. Môže to byť napríklad obľúbený záhradný krb na grilovanie. Veď nakoniec je to predsa len vzácna záležitosť, ktorá má svoje funkčné, ale aj dekoratívne poslanie. Vonkajšie ohnisko ako dych berúci prírastok nejedného domova, a ako vonkajšie ohnisko vám poslúži veľmi dlhú dobu. Preto si ho radšej poistite a bezpečne uchovajte spolu s ostatným majetkom.

Hedy

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *