Viete si dopriať kvalitný spánok

Kvalita spánku je rovnako dôležitá ako množstvo iných vecí. Optimálnu dĺžku nie je vždy ľahké dosiahnuť. Môžete sa často prebúdzať, spať počas dňa v neobvyklú hodinu, alebo len tak bdieť. Ak sa k tomu pridá alkohol, kofeín, svetlo, hluk a obavy, spánok je narušený celkovo.

Sledujte svoje telo

Kvalitný odpočinok si doprajete pozorovaním svojho spania, ktoré korešponduje s prírodnými rytmami vášho tela. Eliminovaním stresu a rozptýlenia si vytvoríte upokojujúce podmienky.   Ak máte tú možnosť, zvoľte si svoj vlastný rozvrh spánku prispôsobený telu. Sledujte prirodzené doby sviežosti a väčšej únavy. Skúste sa aspoň týždeň prebúdzať bez budíka. Každý človek má predsa svoje zóny prispôsobené inak, preto sa dôkladne pozorujte a kráčajte v súlade s organizmom.

Používajte kvalitu

Spánok je ovplyvnený množstvom faktorov a telo si nakoniec aj tak vyberie, čo mu najviac vyhovuje. Okrem obmedzenia nezdravých návykov si musíte kúpiť kvalitné matrace na mieru. Podloženie chrbtice počas niekoľko hodinového odpočinku urobí naozaj zázraky. Nezabudnite si preto vybrať jej správny rozmer a zloženie.

Vytvorte si pohodlie

Ak ste dospelí, budete musieť spať 7 až 8 hodín za noc. Teenager alebo dieťa by malo spať o niečo dlhšie. Príliš krátka doba odpočinku môže váš organizmus vystaviť vyššiemu riziku ochorenia, úzkosti a problémov. Robte všetko, čo je vo vašich silách, aby ste zabránili prerušovaniu spánku. Zabezpečte si dostatočné tienenie okien s využitím žalúzií, nepite pred spaním veľké množstvo tekutín. Ak máte možnosť okúpte sa v teplej vode. Pred spaním stlmte svetlá a namiesto televízie si pustite upokojujúcu hudbu.

V každom prípade si musíte uvedomiť, že je to dôležitá časť života, vďaka ktorej ste schopní fungovať celý zvyšok dňa. S týmito radami vás to nebude stáť celý majetok, pretože s nami nájdete matrace v akcii on-line. Spolu s ostatnými krokmi to určite zvládnete a vaše dokonalé spanie bude možno inšpiráciou pre ostatných.

Hedy

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *