Pohoda vidieka

Prírodné materiály, profilovanie, rámová dvierka a ozdobné detaily sa stále vracajú na výslnie.

Pohoda venkova

Vonkajší štýl je stále žiadanejšie. Kuchynské linky pojaté v tomto štýle môžete v súčasnosti vidieť nielen v chatách a chalupách, ale aj v mestských bytoch. Tento trend panuje nielen u nás, ale predovšetkým v zahraničí, kde práve vidiecky štýl prežíva veľký „boom“. Jeho výhodou je, že vytvára pohodovú atmosféru a navodzuje pocit útulnosti a naozajstného domova. Nevýhodou môžu byť niektoré ozdobné prvky nezodpovedajúce ergonomickým požiadavkám a kvôli profilovanie náročnejšie na údržbu.

To je tiež častý dôvod, prečo si ľudia vyberajú iný, modernejší a striedmy štýl. Nie je však nijako ťažké navrhnúť kuchyňu na mieru v tomto duchu, avšak so súčasným moderným vnútorným vybavením. Vestavené spotrebiče sú skryté, vo vnútri skriniek sú praktické plnovýsuvy a drôtený program. V tomto prípade by sme mali oželieť výklopné systémy na horných skrinkách. Ak máte o podobný nábytok záujem, odporúčame sa aj porozhliadnuť v niektorých letákoch, napríklad vás môže zaujímať Baumax akčný leták, alebo ponuka OBI.

 

Kto má rád čistejšie tvary a jednoduchší štýl, a napriek tomu si praje linku vo vidieckom duchu, mužov uvažovať o bielych profilovaných dvierkach doplnených doskou z tmavého dreva. Táto elegantná kombinácia sa vám hneď tak neopozerá. (Foto: kuchyne ALNO)

Výplne na dvierkach budú pekné z dekoračného alebo číreho skla doplneného fazetou. (Hanák nábytok)

 

 

ĽAHKO RUSTIKÁLNY kuchyne najlepšie vyniknú vo veľkých miestnostiach, kde je kuchynská linka prepojená s jedálňou. (Kuchyne Nolte, Atelier Pedro)

Vstavaná rúra priamo v stene – to je naozaj netradičný záležitosť! Toto riešenie nám pripomenulo staré pece našich starých mám. (Mobalpa)

 

 

Doska z dreva sa do rustikálnych kuchýň skvele hodí. (Maxx kuchyne)

DEKOR DREVA nikdy nevyjde z módy. Je potrebné ho doplniť prírodným kameňom alebo aspoň jeho imitáciou. (Foto: Oresi)

Zdroj: Náš útulný byt

Patrik

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *