Osvetlenie v obývačke: Aká lampa sa vám hodí?

Ak svietidlám vo vašom byte nevenujete veľkú pozornosť, robíte chybu. Vhodné osvetlenie nám nielenže rozžiari miestnosť, ale aj dotvorí príjemnú atmosféru. Jeden luster na celú miestnosť zväčša nestačí, a preto je potrebné zvoliť aj doplnkové svietenie. Podľa čoho sa môžete rozhodnúť?

 

Stolové lampy

 

Stolové lampy sú praktickým doplnkom využiteľným najmä na dosiahnutie uvoľnenej atmosféry. Svoje miesto väčšinou nachádzajú pri pohovke na príručnom stole alebo na televíznom stolíku. Pozeranie dobrého filmu či večerné debaty pri teplom čaji si priam žiadajú príjemné osvetlenie. Stolové lampy sú výborným pomocníkom aj vtedy, keď svetlom nechcete rušiť okolie.

 

Stojanové lampy

 

Praktickým a dizajnovým kúskom sú nepochybne stojanové lampy. V obývačke sa skvele hodia k pohovke či kreslu. Ako doplnkové svietidlo vytvárajú pohodovú atmosféru a dokonale poslúžia napríklad pri čítaní obľúbenej knihy. Stačí sa zabaliť do deky, uvelebiť sa v mäkučkom kresle a pri príjemnom osvetlení nasávať dej dlho do noci. Stojanové lampy majú pri čítaní veľkú výhodu. Môžete si ich nastaviť ako potrebujete a nevzniká vám tieň ako pri osvetlení lustrom.

 

Nástenné lampy

 

Váš interiér oživia a dostatočne presvetlia aj nástenné lampy. Tento druh svietidla možno použiť prakticky kdekoľvek. Inštalujú sa priamo na stenu, čím zaberajú málo miesta. Najviac ich preto oceňujú majitelia malých obývačiek. Nástenné lampy tiež pomôžu vyniknúť detailom vo vašej izbe. Môžete nimi nasvietiť napríklad obraz, sochu alebo knižnicu.

admin

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *