Ako si zariadiť obývačku? Ponúkame vám pár praktických rád

Obývačka je spoločenskou miestnosťou, kde sa stretáva celá rodina a kde prijímame návštevy. Pri jej zariaďovaní robíme častokrát chybu, a to práve v tom, že nábytok a dekorácie nakupujeme bezhlavo a keď si nábytok a dekorácie donesieme domov, uvedomíme si, že sa k sebe absolútne nehodia. My vám skúsime poradiť, ako si túto spoločenskú miestnosť zariadiť štýlovo a zároveň vkusne. Nechajte sa inšpirovať.

 

Výber sedačky

 

Je to najdôležitejšia súčasť obývačky a predsa si nevieme z ponuky sedačiek vybrať tú najlepšiu. Ak bývate na byte a disponujete menšou obývačkou, na výber moc mať nebudete. Do týchto priestorov vám odporúčame vyberať rohovú sedačku, poprípade jednoduchú pohovku. Do väčších obývacích izieb si môžete pokojne dovoliť veľkú sedačku v tvare U. Zo všetkých nábytkárstiev by sme vám jednoznačne odporučili vyberať si sedačky práve od slovenských výrobcov sedačiek. Majú pevnú konštrukciu, sú vyrobené z kvalitného materiálu a vydržia vám podstatne viac ako napríklad sedacie súpravy od našich severných susedov. Počítajte však s tým, že budú stáť o čosi viac. Ak vám ale nevadí investovať do kvality, nič vám nebude brániť v tom, aby ste si kúpili slovenskú sedačku.

 

Umiestnenie a farba sedacej súpravy

 

Sedačky umiestňujte minimálne päť centimetrov od steny. Priestor za sedačkou tak budete môcť bez problémov udržiavať a navyše zabránite vlhnutiu stien. Čo sa týka farebného prevedenia sedacej súpravy, odporúčame vám skôr neutrálnejšie prírodné farby – sivá, béžová, hnedá, smotanová. Budete si môcť dovoliť vybrať zaujímavé a hlavne farebné dekorácie ako napríklad deky, vankúše, koberce pod konferenčné stolíky a pod. Ak sa vám ale zapáčili výraznejšie farebné sedačky, nemusíte sa báť, do priestoru sa hodia. Už si však budete musieť kupovať dekorácie len v podobných farbách v akých je sedačka.

 

Obývacia stena

 

Čo sa týka výberu obývacej steny, opäť vám odporúčame slovenských výrobcov. Jej farebné prevedenie prispôsobuje farbe podlahy. Obývacia stena nesmie splývať s plávajúcou podlahou v obývačke. Ak chcete viac úložného priestoru, vyberajte si obývacie steny, ktoré majú v zostavách aj závesné skrinky. Ak chcete stabilnejšiu a trvácejšiu obývaciu stenu, dajte si ju vyrobiť z masívneho dreva. Klasické u nás dostupné obývacie steny sa vyrábajú z drevotriesky.

Ak máte v obývačke priestor, k obývacej stene si kúpte aj komodu. Získate viac úložného priestoru.

admin

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *