Nové septiky a nádrže na dažďovú vodu pre všetkých, ktorí žijú na dedine

Viaceré obce v odľahlejších častiach Slovenska nemajú stále zavedenú kanalizáciu. Vyvážanie odpadových vôd tak ostáva na ich pleciach. Horšie to je len v prípade, ak bývajú v odľahlejších častiach obce, kde majú autá, ktoré vyvážajú odpadové vody, problém sa dostať.

 

Ak nemáte v obci kanalizáciu, pomôcť si môžete kvalitným septikom. Ak máte problémy s polievaním plodín počas letných mesiacov, pomôcť vám môže nádrž na dažďovú vodu.

 

Dvojkomorové žumpy = septiky

 

Kúpiť si môžete aj jednokomorovú, no dvojkomorové žumpy, čiže septiky, vám odporúčame viac. Ak vám záleží na kvalite spodných vôd a ste proti vypúšťaniu odpadových vôd do pôdy, odporúčame vám objednávať septiky. Sú to dvojkomorové žumpy, ktoré vďaka svojej konštrukcii dokážu prečistiť odpadové vody a do pôdy vypustiť len prečistenú vodu, ktorá nezníži kvality podzemných vôd a tým neohrozí zdravie všetkých, ktorí čerpajú zo zásob podzemných vôd.

V porovnaní s bežnými žumpami sa doba vyberania odpadových vôd výrazne predĺži.

 

Momentálne sú však najpredávanejšie žumpy veľkosti 12 m3. Majú ideálnu veľkosť a pevnú konštrukciu.

 

Nádrže na dažďovú vodu

 

Vysoké letné teploty nám robia veľké problémy. Problémy však robia aj záhradkárom, ktorí nemajú čím polievať úrodu a musia siahať na pitnú vodu. Dažďová voda je však vhodnejšia na polievanie záhrady. Má potrebné živiny, ktoré pôda potrebuje.

 

Aby sa vám ale podarilo zadržať väčšie množstvo vody, potrebujete nádrže na dažďovú vodu. Odporúčame hlavne podzemné nádrže na dažďovú vodu. Nezaberú vám veľa miesta a zadržia vám väčšie množstvo vody ako plastové sudy. Nádrže by mali byť vyrobené z kvalitného pevného betónu.

 

Sezóna ešte nezačala. To však neznamená, aby ste sa na ňu nepripravovali. Ak máte každý rok problémy s vodou na polievanie, poprípade vás trápi absencia kanalizácie, ktorá je v nedohľadne, kúpte si nový septik a nádrž na dažďovú vodu z betónu. Začnite novú sezónu kvalitným vybavením!

admin

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *