Novinky do Vašej kúpeľne

Poznáme modne vlny v oblečení, trendy smery v zariadenie obývacej izby, recepty ktoré naozaj letí, moderné športy i nové a obľúbené prúdy literatúry. Ale čo kúpeľňa? Že ste nikdy nepočuli o módnych novinkách v kúpeľni? No poďte to napraviť!

Samostatne stojaci vane

Že sa do mody dostáva retro, je všeobecne známa vec. Ovšem samostatne stojace vane, to nemusí byť len liatinové kolosy na pozlátených nožičkách (aj keď aj tie začínajú byť naozaj obľúbené). Na trhu sú k dispozícii veľkorysá riešenie moderných samostatných van. Výhody sú predovšetkým priestorové – kúpeľňa prestane pôsobiť prázdno a nezaujímavo, ale naopak sa z nej stane luxusný doplnok interiéru 21. storočia. Vane sú priestorovo prívetivé a jedinú vadu na kráse, ktorú snáď majú je, že sťažujú sprchovanie, a hodí sa naozaj skôr na to najluxusnejšie poležanie v horúcej vode.

vana-novinky-v-koupelne

Sprchový kút bez vaničky

Taký kút bez vaničky je nielen dizajnovo krásny ale aj má aj mnoho praktických pozitív. Predovšetkým umožňuje bezbariérový vstup a výstup. Tiež je bezpečný pri sprchovaní – dlaždice sa vyrábajú protišmykové a naozaj odolné, takže sa nemusíte báť, že spadnete, ani že budete za pár mesiacov musieť kupovať novú sprchu. Odvod vody zaisťujú kanáliky a podmienkou je samozrejme dokonalá hydroizolácia. Ale na druhú stranu, možnosť ľubovoľného dizajnu – kút sa nemusí riadiť rozmerom vaničky a úspornosť priestorového usporiadania kúpeľne, za vyskúšanie určite stojí. Navyše sú praktické a jednoducho umývateľné. Tým pádom sa v nich horšie drží nečistoty a baktérie a lepšie sa čistí.

sprcha-novinky-do-koupelny

Kamenná umývadlá

Návrat k prírode je naozaj in. A možnosť vytvoriť z kúpeľne romantickú morskú lagúnu je naozaj neodolateľná. Kamenná umývadlá sú krásna, prírodné a naozaj neprehliadnuteľná. A navyše, čo kus to originál. Vybrať si môžete medzi leštenou aj čisto prírodný variantom. Atmosféru navyše môžete dotvoriť aj ďalšími prírodnými prvkami, ako sú drevené vešiačiky či akvárium so živými rybičkami. Pozor ale na cenu, kamenná umývadla nie sú práve lacnou záležitosťou. Ale povedzme si to úprimne, kto nikdy nesníval o zvuku zurčiacou vody, dopadajúce na chladný kameň?

umyvadlo-kamene

Bidet

Bidet je naozaj nedoceniteľný pomocník pri intímnej hygiene. Nízke umývadlo pre umývanie intímnych partií jednak výrazne pomáha ženám pri ťažkom období menštruácie, ale je tiež účinnou obranou proti hemoroidom. Navyše vďaka reflexnej masáži striekajúca voda vyvoláva zvierania svalov, a tým pomáha posilňovať panvové dno. Ak nechcete kupovať celú nádržku, môžete zaobstarať aj lacnejšie bidetové sedadlo.

bidet

Bidety sú v móde predovšetkým vo východných krajinách a v Amerike, u nás príliš známe nie sú, ale začínajú nadobúdať popularity.
bidet

Patrik

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *