Bytové osvetlenie, alebo ako správne vyberať plus ešte niečo navyše

Jednou z neodmysliteľných súčasťou nášho bývania sú svetlá a osvetlenie do bytu. Bez nich by totiž všetky snaha o útulný domov, prišla navnivoč.

Bytové osvětlení, aneb jak správně vybírat plus ještě něco navíc

Osvetlenie plní nielen praktickú funkciu, ale aj tú estetickú, keďže sa dobre vybrané osvetlenie môže stať aj zaujímavým bytovým doplnkom.
 
Môžeme si vyberať medzi rôznymi lustre, lampami alebo ľad osvetlenie svietiacimi diódami, a to stále nie je všetko.

lustr

Hlavné osvetlenie bytu

Jedným z mnohých dôležitých prvkov je hlavnému inými slovami centrálne osvetlenie. Vysvetlíme si to jednoducho. Centrálne osvetlenie je svetlo, ktoré osvetlí väčšinu miestnosti, napríklad luster. To sa hodí hlavne v miestnostiach, kde sa dostáva málo alebo vôbec žiadne denné svetlo. Napríklad spálňa, obývačka a kúpeľňa. Môžete vyberať u ľad osvetlenie, žltého svetla, ktorého je tmavšia a mäkšie, prirodzené napríklad pre obývačku. Môžeme vyberať medzi obyčajnými lustre, ktoré obsahujú len pár úchytiek na žiarovky, ale do miestností s vysokým stropom sa vzhľadovo hodí viac lustre, ktoré sú niečím zvláštne. Napríklad visiace lustre alebo bohato zdobené osvetlenia. Ak máte radi patričnú eleganciu a dostatok peňazí v rozpočte, môžete sa porozhliadnuť aj po luxusnom osvetlenia do bytu. To sú hlavne tie svetlá, ktoré majú naozaj kvalitný materiál a zdobenie.

 

Doplnková interiérová svetla

K hlavnému centrálnemu osvetlenie, ktoré nám zaberie na skoro celú plochu miestnosti, si musíme zaobstarať aj nejaké osvetlenie, ktoré by všetko doplnilo. V detskej izbe je to lampa na písacom stole, ktorá by mala obsahovať pokiaľ možno ľad žiarovku, ktorá vydáva biele svetlo. To bude deťom k domácim úlohe pasovať lepšie, pretože im všetko pekne rozjasní. To isté platí u pracovní. Ďalej sú dôležité aj keď nie potrebné lampy pri posteli. Tam sa hodí malé lampičky, ktoré sa vojdú na nočný stolík. Pokiaľ máte bojazlivé deti, môžete mať po byte vyvesené led diódy, to sú tenké pásiky s malými žiarovkami, ktoré ani nespotrebujú moc elektriny. Do rôznych kútov stačí postaviť lampy, ktoré napríklad u kresla môžu svietiť do knižky s ktorou budete relaxovať. Osvetlenie do kúpeľne by sme mali vyberať starostlivo, sem by najlepšie padlo biele svetlo, pretože dámy, ktoré sa maľujú v kúpeľni potrebujú dokonale vidieť na svoju prácu. Na to slúži aj zrkadlá so svetlami po bokoch skla.

stolni-lampa

Na co nezapomínat při výběru osvětlení

Při výběru světel nezapomínejte dbát na to, aby se světla i jejich síla záře hodily k místnosti samotné. Já vám ukázala základní pravidla, ale každý musí jít i podle svého vkusu. Musíte se také podívat na velikost spotřeby energie, aby ste se nezhrozily při placení účtů za elektřinu. Do venkovních prostorů je lepší pořídit si solární osvětlení, s ním dost ušetříte, jelikož se světla dobíjí samy, přes Slunce.

Jak na originální lustr za pár korun

V obchodech s bytovými doplňky se dají pořídit levné papírové lustry, které nejsou moc pěkné, ale jsou cenově dostupné, pokud potřebujete rychle pořídit lustr, aby vám netrčela ze stropu ta nevzhledná žárovka. Když si pořídíte ten papírový můžete si jej velmi levně zkrášlit podle svých představ. Je to papír a dá se s ním dělat spousta věcí. Nastříkat na něj barvy, polepit ho dekoracemi a mnoho dalšího. Zde je pár ukázek, které vás určitě inspirují.

lustr-papirovy

lustr-papirovy

lustr-s-pericky

lustr-papirovy

lustr-papirovy

lustr-s-kvety

lustr-s-puntiky

Doufám, že vám mé rady pomohly vymyslet a zjistit, jaká světla a osvětlení do bytu chcete a potřebujete.

Patrik

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *