Nová sezóna si zaslúži aj menšie úpravy v exteriéri rodinného domu a na záhrade

Prebúdzanie prírody po dlhej zime máme možnosť vidieť na väčšine územia. Teploty budú pomaly stúpať a viacerí z vás sa presuniete do exteriéru, predovšetkým na záhradu a budete pripravovať záhradu na novú sezónu.

Nová sezóna si zaslúži aj menšie úpravy v exteriéri rodinného domu a na záhrade.

Čomu všetkému by ste sa mali venovať?

Čistenie striech 

Vlhkosť, sneh, nízke teploty – práve tieto faktory ovplyvňujú kvalitu strechy. Aby sme sa ale nemuseli báť znehodnotenia strechy, po zime je potrebné spraviť čistenie striech. Čistenie striech vám ale dokážu zabezpečiť aj firmy, ktoré majú potrebné vybavenie a okrem čistenia strechy vám vyčistia aj fasádu.

Odstránite tak nánosy špiny, vyčistíte odkvapy a zároveň si dáte aplikovať ochranný náter, ktorý vám pomôže chrániť strechu a predĺžiť tak jej životnosť.

Spiľovanie stromov 

Ak máte na záhrade okrasné, či ovocné stromy, ktoré si už neplnia svoju funkciu, odporúčame vám spíliť nebezpečné a choré stromy. Problémom býva aj zasahovanie konárov stromov buď do rodinného domu, na cestu, alebo dokonca na pozemok susedov. Spiľovanie starých stromov, nebezpečných stromov je nutné, aby ste chránili svoje zdravie a zdravie svojej rodiny.

V prípade, že sa jedná o staré ovocné stromy, ktoré už v poslednom období nerodia, nemá zmysel ich ponechávať v záhrade.

Nová mulčovacia kôra do okrasnej záhrady 

Na záhrade, predovšetkým v tej okrasnej, oceníte novú mulčovaciu kôru. Ak nechcete, aby vám v okrasnej záhrade oddelenej záhradnými okrasnými obrubníkmi rástla tráva, burina, práve mulčovacia kôra spolu s ochranou fóliou proti burine jej v tom zabránia.

V prípade potreby vymeňte aj ochrannú fóliu. Po zime ale zväčša stačí odstrániť starú mulčovaciu kôru a nahradiť ju novou. Vaša okrasná záhrada bude len tak žiariť!

Zdroj obrázka:

Autor: Skorzewiak / Shutterstock.com

admin

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *