Detský nábytok ako z rozprávky – taký si zaslúži každé dieťa

Detská izba nášho potomka je miestom, kde sa formuje jeho vkus, rozvíjajú sa jeho záujmy, aj podporuje nadanie. Aby sme mu toto všetko umožnili, potrebuje tzv. pripravené prostredie. O ňom hovorila už Mária Montessori, ktorej prístup k deťom a k ich výchove je dnes doslova glorifikovaný. Poďte aj vy správne zariadiť detskú izbu.

Detské postieľky s benefitmi

Prvým nábytkom, ktorý naše deti dostanú, sú detské postieľky. Naša dcérka či synček v nej strávia spočiatku takmer celý deň. Je veľmi dôležité, aby bola postieľka bezpečná z hľadiska konštrukcie aj netoxicity použitého materiálu či náterov. Veľmi praktickou je postieľka s kolieskami, ktorú si jednoducho pritiahneme k manželskej posteli v noci na kojenie, či ju cez deň presťahujeme do obytnej zóny. Praktickým je tiež polohovacia spacia časť postieľky a odnímateľné čelo. Obe tieto vlastnosti nám zjednodušujú manipuláciu s dieťatkom a dávajú nám možnosť byť mu viacej na blízku.

Detský nábytok slúži rodičom aj deťom

Hlavne spočiatku, pri starostlivosti o novorodenca, je detský nábytok určený rovnako rodičom, ako dieťatku. Prebaľovacia komoda aj odkladací nábytok nám pomáhajú k jednoduchšej starostlivosti o dieťa.

Už v dvoch rokoch potrebuje však dieťa postupne svoj detský nábytok. Najprv to je napríklad dostupný stojan na prvé detské knižky či pekný a výškovo dostupný regál na hračky. Nezabúdajte, že nábytok musí byť bezpečný, dobre upevnený, a tiež pre dieťa inšpiratívny. Nepotrebuje ho príliš. Detská izba batoľaťa i predškoláka musí ponúkať hlavne priestor pre hru a pre pohyb. Na čo určite nezabudnite, to sú detské doplnky – kvalitné hracie koberce, inšpiratívne detské lampy, praktické poličky a malé knižnice, úložné boxy na hračky, detské kresielka a vaky, no a samozrejme krásne dekorácie, napríklad v podobe obrázkov na stenu. Detskú izbu vám pomôže vkusne a moderne vybaviť e-shop Bonybon.sk.

admin

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *