Neodýmové magnety – na čo všetko ich môžete použiť?

Možno si to ani neuvedomujeme, ale magnety sú všade okolo nás a výrazne nám uľahčujú život. Každý z nás určite pozná nejakú situáciu, kedy je magnet nedoceniteľný pomocník. Poďme sa na nejaké pozrieť.

Neodýmový magnet je permanentný magnet vyrobený zo zliatiny neodýmu, železa a bóru. Tak znie odborná definícia momentálne najsilnejšieho permanentného magnetu na svete. Svojou silou sa vyrovnajú aj mnohým elektromagnetom, to už je čo povedať. Asi je teda jasné, že takéto magnety budú mať pre ľudstvo obrovské spektrum využitia. Stačí sa len pozrieť okolo seba, koľko magnetov okolo vidíte. Nie v každom prípade sú potrebné práve neodýmové magnety, pre veľa typov použitia postačujú ich slabší bratia. Magnetky, ktoré sa používajú na prichytávanie papierov na nástenky v kanceláriách, magnety na zaistenie dvierok na starých skrinkách a mnoho iných podobných magnetov, s ktorými sa bežne môžeme stretnúť, nie sú vždy neodýmové magnety, čo je často chyba. Nič nie je nepríjemnejšie, ako neustále sa otvárajúce dvierka, lebo ich magnet už jednoducho nedokáže spoľahlivo udržať. Viac je vždy lepšie, preto sú neodýmové magnety takmer vo všetkých prípadoch najlepšou voľbou spomedzi permanentných magnetov.

Fantázií sa medze nekladú!

Čo poteší človeka viac, ako vlastnoručne vyrobená pomôcka, ktorá nám výrazne uľahčí život? Práve silné magnety sú produktom, ktorý využije asi každý domáci kutil. Neodýmové magnety sa používajú v mnohých zariadeniach, napríklad ako nevyhnutné súčasti elektromotorov, senzorov, v rôznych separačných zariadeniach na odstraňovanie kovov a podobne. Na čo ich môžete použiť vy? Veľmi obľúbeným spôsobom, ako sa dajú silné magnety použiť, sú držiaky na rôzne kovové predmety – nože, kľúče, dokonca aj ako držiak na telefón do auta. Môžete si vyrobiť vlastné fotomagnety, ktoré budú po celý rok zdobiť vašu chladničku a keďže budú vyrobené zo silných neodýmových magnetov, nebudete sa musieť obávať, že pri najbližšom otvorení chladničky odpadnú a vy ich budete musieť zbierať po celej kuchyni. Ak obľubujete pečenie koláčov, magnetický držiak na vyberanie horúceho veka pekáča z rúry rozhodne oceníte. Asi nikoho z nás nepoteší, keď sa mu rozsypú nejaké kovové spinky po celej miestnosti. Bez magnetov by ste ich zbierali niekoľko minút, neodýmové magnety však nahradia vysávač a rozsypané spinky máte za minútku všetky naspäť v bezpečí. Fantázií môžete upustiť uzdu pri vymýšľaní rôznych magnetických hier pre deti, možnosti sú neobmedzené! Neodýmové magnety môžete kúpiť v rôznych podobách – ako kvádre, kotúče, kruhy, tyče, gule, kocky… Môžete si teda byť istí, že nech sa už chystáte vyrobiť čokoľvek, určite nájdete ten vhodný neodýmový magnet. Vyberať môžete napríklad na stránke spoločnosti Unimagnet. Tak nečkajte a nechajte sa pritiahnuť!

admin

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *