Zaujal vás projekt rodinného domu z katalógu? Toto ešte musíte spraviť.

Katalógový projekt rodinného domu je určený všetkým, ktorí chcú bez väčších starostí a najmä čo najrýchlejšie vyriešiť otázku bývania. Aj v prípade týchto projektov je potrebné sa na stavbu dôkladne pripraviť. Čo všetko by ste mali spraviť, aby ste mohli bývať čo najskôr?

Vyberte vhodný pozemok

 

Projekt rodinného domu z katalógu ponúka už hotový návrh stavby. Môžete si ho pritom vybrať zo širokej ponuky tak, ako by ste kupovali nejaký spotrebný tovar. Pri výbere by ste mali zvážiť aj charakter vášho pozemku. Vyberajte taký projekt rodinného domu, s ktorým budete môcť využiť danú parcelu naplno. Avšak nielen katalógové projekty domov kladú na pozemok isté požiadavky, ktoré je potrebné vziať v úvahu pri výbere a kúpe pozemku. Dôležité sú minimálne rozmery stavebnej parcely a tiež odstupy od susedných stavieb. Zistite si aj to, či je daný pozemok vhodný na stavbu. O tom sa môžete vopred informovať na mestskom alebo obecnom úrade. Pri plánovaní nového bývania vám môže byť výrazne nápomocný aj kataster nehnuteľností.

 

Určite si rozpočet

 

A potom sa ho aj držte. Katalógový projekt rodinného domu je v porovnaní s tým individuálnym výrazne lacnejší. Ak ale budete vyžadovať zmeny, cena sa zakaždým navýši. Aby sa celá stavba príliš nepredražila, venujte výberu projektu zvýšenú pozornosť. K cene projektu si nezabudnite pripočítať aj čiastku za projekt na osadenie domu do pozemku či projekt prípojky inžinierskych sietí.

 

Dodatočné projekty

 

Keďže katalógové projekty neobsahujú spomínanú projektovú dokumentáciu na prípojky inžinierskych sietí či osadenie domu, je potrebné dodatočne zaistiť ich vypracovanie. Po vzájomnej dohode ich môže poskytnúť aj firma, ktorá zabezpečuje stavbu katalógového projektu rodinného domu, prípadne sa o to postará iný, vami vybraný architekt.

 

 

 

 

Foto: Bigstockphoto.com

admin

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *