Ako chrániť akýkoľvek typ podlahy v domácnosti?

Podlahové krytiny v plne funkčnej domácnosti môžu častokrát podľahnúť vplyvom okolia a poškodiť sa. Či už máte novú podlahu, alebo si chcete zachovať funkčnosť tej pôvodnej, vybrali sme pre vás pár tipov, ako ju udržať bez poškodenia a v perfektnom stave, čo najdlhšie.

 

  • Správna podlaha pre správnu miestnosť

Základom je výber podlahovej krytiny, ktorý bude korešpondovať s využiteľnosťou miestnosti. Vhodnou alternatívou môžu byť vinylové podlahy alebo napríklad vinylové pásy, ktoré majú všestranné využitie. Navyše vďaka svojím rôznym dizajnom a ľahkou údržbou poslúžia vo vašej domácnosti bez poškodenia dlhé roky.

 

  • Čistenie s vhodnými prípravkami

Hromadenie špiny neprospieva žiadnej podlahovej krytine. V prípade prenášania väčších nečistôt, ako sú napríklad kamienky, môže dôjsť k poškriabaniu povrchu. Samotné podlahy je vhodné pozametať, kedy netreba zabúdať na metly s jemnejšími štetinami. Pri umývaní využívajte prachovým mop v kombinácií s vhodnými čistiacimi prostriedkami určenými na konkrétny typ podlahy.

 

  • Použitie kobercov

V domácnosti sú koberce skvelým riešením pre ochranu podláh. Dnešná široká ponuka dizajnov umožňuje vybrať si koberec pre akúkoľvek miestnosť v dome. Miesta na podlahe, ktoré sú vystavené možnému poškodeniu tak jednoducho prekryjete a ochránite. Štýlové metrové koberce vaše priestory zútulní a zaručí menšie riziko poškodenia krytín.

 

  • Obuv zostáva vonku

Najjednoduchším spôsobom ako udržať podlahy v kvalitnom stave je zabránenie vnášaniu špiny do vnútorných priestorov. Skvelým pomocníkom je umiestnenie gumovej rohože pred dvere pre očistenie si topánok od nečistôt. Vyhýbanie sa špinavým teniskám, vysokým podpätkom alebo kopačkám na podlahových krytinách je správnym riešením.

 

  • Ochranné podložky na nábytku

Napriek tomu, že posúvanie nábytku v domácnosti sa môže zdať ako zriedkavý problém, myslite popredu. V prípade akejkoľvek potreby presunu skrine alebo stola, nemusíte mať strach o poškodení podlahy.

Životnosť podlahovej krytiny v domácnosti záleží od mnohých faktorov. Používanie ochranných podložiek, kobercov a správna starostlivosť podstatným spôsobom vplývajú na časový horizont, ktorý vám bude podlaha v domácnosti slúžiť.

admin

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *