Nábytok do kúpeľne rozumie vašim potrebám

Kúpeľňa. Miesto, kam môžete uniknúť pred celým dňom, nech dopadol akokoľvek. Miesto, kam sa zatvoríte a viete, že nebudete rušení. Je svedkom vašich rituálov krásy. Na to, aby ste sa vo svojej kúpeľni cítili ako vo wellnesse, sa však potrebujete postarať o jej moderný vzhľad. Najväčším ťahákom bude práve kúpeľňový nábytok.

 

Na čo myslieť pri výbere kúpeľňového nábytku

 

Nie je pravda, že počet a veľkosť kúpeľňového nábytku súvisí s počtom členov v domácnosti. Aj veľké rodiny často vlastnia iba tie najnutnejšie skrinky do kúpeľne, aby miestnosť pôsobila sviežo a nenapratane. Úplnou samozrejmosťou sú skrinky pod umývadlo a nejaký doplnok z kúpeľňovej zostavy. Môže ísť vyššiu skrinku alebo komodu na uteráky. Keď si vyberáte kúpeľňový nábytok, hľadajte nadčasové kúsky, ktoré vás len tak ľahko neomrzia. Nábytok do kúpeľne totiž nie je vec, ktorú by sme menili každý rok, preto by ste sa mali zamerať na farby a štýly, ktoré sú schopné vás hriať pri srdci dlhé roky.

 

Moderná kúpeľňa sa prispôsobí vašim potrebám. Z kúpeľňových zostáv si preto vyberajte také komponenty, ktoré sa vám skutočne zídu. Ide napríklad o skrinky na spotrebiče (holiace strojčeky, sušiče vlasov, kulmy…), vlasovú kozmetiku, pleťové krémy alebo skrinku so zásobami drogérie. Niekto má rád v kúpeľni aj skrinku na uteráky, a ak sa v kúpeľni nachádza aj práčka, špeciálne miesto venuje pracím prostriedkom. Stále obľúbené zrkadlové skrinky nad umývadlo vídať v moderných kúpeľniach s praktickým LED podsvietením, čo vám umožní vidieť sa pri rannom líčení v plnej kráse. Takisto je dobré zamyslieť sa nad presklenými skrinkami. Platí, že kto chce skrinky so sklom, musí v nich vedieť udržať poriadok.

 

Kúpeľňová zostava na mieru kúpeľne

 

Aj vy milujete ten pocit, keď po náročnom dni otvoríte dvere svojej kúpeľne a razom sa ocitnete akoby v inom svete? Síce vás tam nebude čakať piesočnatá pláž ani personál, ktorý by sa staral o vaše želania, no príjemná atmosféra sa dá predsa docieliť aj ináč – náladovým osvetlením, hudbou, vonnými sviečkami či aromatickými prípravkami do kúpeľa. Je jasné, že nie každá kúpeľňa je štedrá na priestor, a preto je veľmi ťažké vtesnať do nej napríklad aj vaňu. No kto povedal, že zo sprchového kúta nemôžete vyliezť ako úplne nový človek? Podstatou je zladiť kúpeľňový obklad s nábytkom do kúpeľne, prípadne myslieť aj na nejaké dekorácie typu svietniky, kvetiny, zrkadlá, a výsledkom je úžasná moderná kúpeľňa, do ktorej sa budete tešiť každé ráno i každý večer. Vkusne vybavenú kúpeľňu ocenia i vaše návštevy. Keď sa do nej pôjdu osviežiť či umyť ruky, konečne odhalia tajomstvo vašej dobrej nálady. Do malej i veľkej kúpeľne si viete nájsť presne takú kúpeľňovú zostavu, ktorá maximálne vypovedá o vašom štýle. Romantické, v prímorskom štýle, dedinské či extra moderné skrinky do kúpeľne môžu stáť priamo na zemi, na efektných nožičkách či byť zavesené na stene. To oceníte najmä v prípade, že v dome vykurujete podlahou. Pamätajte si, moderná kúpeľňa nemá len dobre vyzerať, ale v prvom rade slúžiť. Kúpeľňový nábytok musí odolávať vlhkosti a mal by poskytnúť dostatok priestoru vašej kozmetike či drogérii.

 

admin

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *