Na čo nezabúdať pri zariaďovaní detskej izby?

Rodičovstvo je škola na celý život. Ak máte doma malých huncútov a uvažujete práve nad kompletnou rekonštrukciou detských izieb, skôr, ako začnete vyhadzovať starý nábytok a nakupovať nový, prečítajte si pár užitočných rád, ktoré sa vám pri zariaďovaní kráľovstva pre vášho potomka určite zídu. 

 

Rozdelenie na zóny

 

Určite si najprv dôkladne premyslite rozmiestnenie vybavenia detskej izby. Detská izba by mala byť rozdelená na tri zóny: hraciu, spaciu, študijnú. Spaciu zónu umiestňujte čo najďalej od okien. K oknám vám odporúčame umiestňovať študijnú časť. 

Ak vaše dieťa ešte nechodí do školy, myslite na to, že onedlho bude. Neustále nakupovanie a vyhadzovanie stola a stoličiek vyriešite kúpou dreveného rastúceho stola a rastúcej stoličky. Pracovnú plochu a výšku stoličky bude prispôsobovať výške dieťaťa. Nebudete tak musieť kupovať nové zariadenie každý druhý rok. 

 

Farby, samé farby!

 

Dieťa potrebuje farby, dokonca viac ako dospelý človek! Zariaďujte preto detskú izbu farebne. Horšie to bude v prípade, ak máte dve a viac detí a máte aj chlapcov, aj dievčatá. Vtedy je výber farby ťažší, ale ešteže predávajú zariadenie detských izieb v žltej, zelenej a oranžovej farbe, ktoré sú vhodné aj pre chlapcov, aj pre dievčatá. Detské fototapety, police plné hračiek, detské kresby zarámované na stenách – aj toto by malo byť v detskej izbe vašich detí. 

 

Úložný priestor na hračky

 

Do hracej časti nezabúdajte umiestniť detské koberce s rozprávkovými motívmi.

Ak majú vaši potomkovia veľa hračiek a už neviete, kam ich dávať, do detskej izby im kúpte priesvitné boxy na ukladanie hračiek. Tieto boxy uložíte buď na skrine, alebo pod detské postele. Nestane sa tak, že po príchode do detskej izby pripučíte autíčko vášho syna alebo bábiku vašej dcéry. Keď deti naučíte, aby si hračky po sebe pekne uložili do boxov, detská izba nebude vyzerať, ako keby v nej vybuchla atómová bomba.

 

admin

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *