Ako ochrániť interiér pred nadmerným teplom?

Leto sa nám všetkým spája s kempovaním, morom a vysokými teplotami. Práve vysoké teploty môžu ohroziť nielen zdravie našej pokožky, ale výrazne môžu uškodiť aj interiéru našej domácnosti. Ak nemáte klimatizáciu, ale zároveň nechcete mať v interiéri ťažký a ešte k tomu horúci vzduch, čo by ste mali urobiť pre to, aby ste interiér ochránili pred nadmerným teplom?

Rolety – váš pomocník na letné horúčavy

Kedysi rolety obľuboval snáď každý. Postupom času sa uprednostňovalo vtedy modernejšie interiérové žalúzie. V súčasnosti sa však rolety vracajú do popredia a ak práve premýšľate nad novou tieniacou technikou, určite si vyberte moderné rolety. Neprenikne cez ne žiaden neželaný lúč a vaša domácnosť vám po príchode z práce nebude pripomínať saunu v kúpeľoch. Ovládajú sa jednoducho, preto ak nie ste technický typ, rolety sú ideálne práve pre vás. Vybrať si môžete z ponuky retiazkových, pružinových a motorických roliet. Každý jeden typ je skvelý. Je len na vás, ktorý si vyberiete. 

Nikdy neotvárajte okná počas dňa

Aj keď vám to možno príde zvláštne, ale nikdy nevetrajte počas dňa. Nevyvetráte, ale práve naopak, kvalita vzduchu sa ešte viac zhorší. Vetrajte skoro ráno, ideálne okolo 5-6 hodiny ráno a ak to nestihnete, radšej vyvetrajte až večer po západe slnka. Vtedy nie je vzduch taký vyhriaty a tak budete môcť pokojne vymeniť vzduch bez toho, aby ste si z vášho domova spravili saunu. Predtým, ako otvoríte všetky okná, odložte z vnútorných parapiet všetky kvetináče s kvetmi. Vietor by vám ich mohol prevrátiť. 

Kvalitné okná

Ak chcete ochrániť interiér pred nadmerným teplom, musíte mať plastové okná. Cez ich tesnenia neprenikne horúci vzduch do interiéru. Sú trváce, udržiavajú optimálnu teplotu v interiéri a majú kvalitné tesnenie, ktoré oceníte nielen v lete, ale i v zime.

 

Ak už nič nepomáha, vyskúšajte dať pred ventilátor misku s ľadom. Pozor ale, miska musí byť kvalitne podložená, aby sa neprevrátila.

 

admin

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *