Moderný výcvikové pomôcky veľmi uľahčí výcvik vášho psa

 

Ste majiteľom neposlušného alebo uštěkaného psa? Alebo váš štvornohý priateľ často uteká z vášho pozemku, podhrabávať sa pod plotom, či ničí záhony? Všetky tieto problémy efektívne vyriešite vďaka moderným výcvikovým pomôckam, ako sú elektrický obojok, protištěkací obojok alebo elektronický ohradník.

Chovatelia neposlušných psov sú často tak bezradní, že sa uchyľujú k fyzickým trestom, ktoré však k efektívnejšiemu výcviku psa nepomôžu. Psy sa v takýchto prípadoch naopak bojí a strácajú dôveru k svojmu majiteľovi. Ak štandardné výcvikové metódy nefungujú, odporúčame preto moderné výcvikové pomôcky, ktoré odporúčajú aj skúsení kynológovia.

Elektronické výcvikové obojky

Elektrický obojok funguje na princípe upozornenie pomocou zvukového signálu a vibrácie s tým, že pri neuposlúchnutie rozkazu nasleduje elektrostatický impulz, ktorého intenzitu je možné regulovať. Tento impulz v žiadnom prípade nie je pre psa bolestivý, je len natoľko nepríjemný, že pes radšej začne počúvať.

Protištěkací obojky

Trápi vás neustále štekanie či vytie vášho psa? Obťažuje váš pes neustálym štekaním susedov? Potom vám odporúčame protištěkací obojok, ktorý funguje veľmi podobne ako elektronický výcvikový obojok. Pes je opäť upozornený zvukovým signálom, a to v prípade, že zariadenie zaznamená štekanie. V prípade, že pes neprestane štekať či vyť, nasleduje elektrostatický impulz.

Elektronické ohradníky

Elektronický ohradník je ideálnym riešením pre majiteľov psov, ktorí radi utekajú z pozemku, ničí záhony, podhrabávají sa pod plotom apod. Vďaka elektronickému ohradníku majitelia psov môžu ľahko vymedziť priestor, v ktorom sa pes smie pohybovať. Ak sa pes priblíži ku stanovenej hranici, je upozornený zvukovým signálom. V prípade, že neuposlúchne a hranicu prekročí, nasleduje elektrostatický impulz.

Elektrické obojky sú určené pre psy staršie ako 6 mesiacov. V prípade protištěkacích obojkov v domácnosti, kde žije viac psov, neodporúčame používať obojky s detekciou pomocou mikrofónu. Mohlo by tak dôjsť k potrestanie psa, ktorý v skutočnosti nešteká.

admin

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *