Čoho by ste sa mali držať pri výbere novej podlahy?

Pri výbere novej podlahy zohráva dôležitú úlohu častokrát cena. Ak by sme sa však mali zamerať na kvalitu, museli by sme počítať s výrazným zvýšením výdavkov.

 

Ak ale práve teraz hľadáte novú podlahovú krytinu, poradíme vám, na čo sa zamerať.

 

Farebné prevedenie

 

Okrem kvality podlahovej krytiny sa sústreďte aj na výber farebného prevedenia. Aj svetlé, aj tmavé odtiene podlahovej krytiny sú veľmi pekné. Ak však máte už zajednaný nábytok do danej miestnosti, ktorú prerábate, je dôležité farebné prevedenie novej podlahy prispôsobiť farbe nábytku. Nábytok vám s novou podlahovou krytinou nesmie splývať. Dávajte si na to pozor a vyhnete sa zbytočným reklamáciám.

 

Aký typ podlahy uprednostniť?

 

Najpredávanejšími typmi podláh sú vinylové podlahy a laminátové podlahy. Konkrétne u vinylových podláh počítajte so širokou škálou štýlov, jednoduchou údržbou, nižšími nákladmi, odolnosťou voči vode. Sú protišmykové, spĺňajú požiadavky na horľavosť a sú príjemné na dotyk. Chôdza po tejto podlahe je príjemná, pretože podlahy sú mäkké a prispôsobivé.

 

Tieto dva typy podláh sa predávajú za nízke ceny. Ak hľadáte ideálny pomer ceny a kvality, vyberte si jeden z týchto dvoch typov podláh. Ak ale túžite po kvalitnej drevenej podlahe, ktorá vonia po dreve, uprednostnite iný typ podlahy. Ktorý? No predsa drevené parkety!

 

Drevené parkety

 

Drevené parkety sú nadčasové, moderné a kvalitné podlahy. Chránia naše končatiny pri chôdzi a nie sú nabité statickou energiou ako iné podlahy. Nepriťahujú teda prach, čiže nie sú náročné na údržbu. Drevené podlahy navyše tepelne izolujú, čo oceníte najmä v chladných mesiacoch.

 

Sú však drahšie ako vinylové a laminátové podlahy.

 

Kúpte si drevené parkety a máte istotu, že vám vydržia aj tridsať rokov. Drevo je predsa len drevo a vydrží oveľa viac ako umelé materiály.

 

Pri výbere novej podlahovej krytiny hľaďte predovšetkým na kvalitu materiálu. Toto je najdôležitejšie pravidlo, ktorého by ste sa mali držať.

 

admin

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *